پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۹۲۵۳
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
بد نیست اینجا به رسایی یادآور شویم که کمی دیر به فکر کشیدن پای اعتیاد به سیاست افتاده است. چرا که قبل از او وحید جلیلی اصولگرایان را «مفنگی» در سیاست خوانده و گفته بود: «اصولگرا‌های مافنگی امروز همان پهلوان پنبه‌هایی هستند که به دوپینگ عادت کردند.» او از دوپینگ یا اعتیاد‌هایی مانند «دوقطبی‌های ضدولایت فقیه» نام برده و در انتقاد به اصولگرایان که به رای مردم توجه نمی‌کنند و به دوقطبی سازی «اعتیاد پیدا کردند» گفته بود: وقتی که می‌شود با متهم کردن دیگران به ضدّولایت فقیه، به راحتی فضا ایجاد کرد و دوپینگ کرد و انتخابات‌های متعددی را برد، برای چه ما باید بیاییم برای توده، برای جمهور مردم وقت بگذاریم؟ اما انواع دیگری از اعتیاد را هم در سیاست نام برد.
شعار سال: حمید رسایی به بهانه حرف‌های عراقچی که گفته است: «در حال بررسی پیشنهاد جلسه غیررسمی با حضور ۴+۱ اعضای فعلی برجام و آمریکا به عنوان مهمان هستیم.» نوشته: عراقچی اخیر جمله دیگری هم گفته که آمریکا به تحریم معتاد شده! خب بزرگوار! شما هم به مذاکره با آمریکا معتاد شدید! نشونه‌اش همین صحبت‌هاست. فقط جنس چیزی که می‌زنید، فرق می‌کنه…»

بد نیست اینجا به رسایی یادآور شویم که کمی دیر به فکر کشیدن پای اعتیاد به سیاست افتاده است. چرا که قبل از او وحید جلیلی اصولگرایان را «مفنگی» در سیاست خوانده و گفته بود: «اصولگرا‌های مافنگی امروز همان پهلوان پنبه‌هایی هستند که به دوپینگ عادت کردند.» او از دوپینگ یا اعتیاد‌هایی مانند «دوقطبی‌های ضدولایت فقیه» نام برده و در انتقاد به اصولگرایان که به رای مردم توجه نمی‌کنند و به دوقطبی سازی «اعتیاد پیدا کردند» گفته بود: «وقتی که می‌شود با متهم کردن دیگران به ضدّولایت فقیه، به راحتی فضا ایجاد کرد و دوپینگ کرد و انتخابات‌های متعددی را برد، برای چه ما باید بیاییم برای توده، برای جمهور مردم وقت بگذاریم؟
 
اما انواع دیگری از اعتیاد را هم در سیاست نام برد.

اعتیاد به محدودیت
اعتیاد به فیلترینگ
اعتیاد به نظارت استصوابی
اعتیاد به چسبیدن به مناصب قدرت
اعتیاد به پست‌های نهاد‌هایی انتصابی
اعتیاد به تحریم طلبی و در یک کلام برای پایداری می‌توان از «اعتیاد به ستیز» با دیگری نام برد. این همان دوقطبی سازی‌هایی بود که هرچه دیگران گفتند نشنیدند، اما دستکم وحید جلیلی چهارسال پیش در قالب عباراتی، چون «مفنگی» و «دوپینگی» از آن‌ها یاد کرده بود؛ لذا اعتیاد از هر نوعش بد است. خصوصا برای شما پایداری چی عزیز.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از امتداد نو، تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۲۹۸، emtedad.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: