پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۰۰۴
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به عنایات مقام معظم رهبری مبنی بر تامین اعتبار مجتمع‌های آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی گفت: در صورت ابلاغ اعتبارات مورد نیاز، آبرسانی به بیش از ۱۸۰ روستا در سال ۱۴۰۰ محقق می‌شود.
شعار سال: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به عنایات مقام معظم رهبری مبنی بر تامین اعتبار مجتمع‌های آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی گفت: در صورت ابلاغ اعتبارات مورد نیاز، آبرسانی به بیش از ۱۸۰ روستا در سال ۱۴۰۰ محقق می‌شود.

"علیرضا قاسمی" اظهار کرد: با وجود عدم تخصیص کامل اعتبارات، در سه ماهه نخست سال ۹۹ با تکمیل عملیات تصفیه‌خانه و با استفاده توأم از خطوط جدید و قدیم طرح تأمین آب ۱۸۵ روستای چابهار در محدوده بخش پلان و پیرسهراب به منظور بهره‌مندی ۴۵ هزار نفر از منابع آبی پایدار، سد زیردان در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

قاسمی ادامه داد: طبق هدف گذاری صورت گرفته و بر اساس اعتبارات ابلاغ شده، آبرسانی به ۱۷۳ روستا با جمعیت ۶۳ هزار نفر از محل اعتبارات ملی در دستور کار این شرکت قرار گرفت که تاکنون بیش از ۹۳ روستا از نعمت آب شرب برخوردار شدند.

وی با اشاره به اینکه خدمت بدون وقفه و جهادگونه برای مردمی که مستحق بهترین خدمت رسانی هستند به عنوان مهمترین هدف آبفا ادامه دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا فصل تابستان ۸۰ روستای دیگر که عملیات تکمیلی خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آن در حال انجام است، وارد مدار بهره‌برداری شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در سالی که با اعتبارات محدود مواجه بودیم، بالغ بر ۶۲۰ کیلومتر لوله گذاری در سطح شهر‌ها و روستا‌ها صورت گرفت و به منظور حفظ سلامت مردم تعداد ۴۵ تانکر برداشت آب در بیش از ۳۲ روستای فاقد شبکه یا دچار بحران حوزه جنوب استان نصب شد.

وی از رفع تنش آبی ۹۸ روستا در سال ۹۹ خبر داد و گفت: امسال ۳۱۰ روستای شهرستان هیرمند نیز از چرخه تنش آبی خارج می‌شوند.

قاسمی از انجام مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستا در قالب ۱۳ مجتمع آبرسانی با جمعیت ۱۸۱ هزار و ۱۷۰ نفر خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به عنایت صورت گرفته از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر تامین اعتبار مجتمع‌های آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی پیش‌بینی می‌شود، در صورت ابلاغ اعتبارات مورد نیاز، آبرسانی به بیش از ۱۸۰ روستای دیگر استان که اکثر این روستا‌ها در حوزه جنوب و مرکز استان قرار دارند، در سال ۱۴۰۰ محقق شود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 12 فروردین 1400، کدخبر: 1057168، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین