پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۸۹۶۸
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴
پلیس فتا وظیفه نظارت و رسیدگی به شکایات در فضای مجازی را دارد، اما با توجه به این وظایف هم در قانون درباره عملکرد پلیس فتا صحبت شده است. بر اساس قانون طبق شرایطی خاص مأموران پلیس فتا می‌توانند تلفن همراه یا رایانه افراد را بازرسی کنند.
شعار سال: پلیس فتا وظیفه نظارت و رسیدگی به شکایات در فضای مجازی را دارد، اما با توجه به این وظایف هم در قانون درباره عملکرد پلیس فتا صحبت شده است.

یکی از راه‌هایی که از طریق آن ماموران پلیس فتا می‌توانند به اطلاعات مخصوص دست یابند، بررسی و بازرسی تلفن همراه و رایانه شخصی است، اما برای بازرسی این موارد هم باید مطابق با قانون عمل شود.

یکی از سوال‌هایی که ممکن است به وجود بیاید این است که آیا ماموران پلیس فتا می‌توانند تلفن همراه یا رایانه شخصی را تفتیش کنند یا خیر.

وی در پاسخ به این سوال باید گفت بر اساس ماده ۳۶ قانون جرایم رایانه‌ای، تفتیش و بازرسی از تلفن‌های همراه یا رایانه‌ها فقط با دستور قضایی و در مواردی که ظن قوی به کشف جرم یا شناسایی متهم وجود داشته باشد در حضور صاحب گوشی به عمل می‌آید.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۴۹۵۹۵۶۳، www.yjc.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین