پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۰۶۷۲
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
سازمان تعاون روستایی یک سازمان عظیم است، ولی در گذشته ناموفق بوده است. تعاون روستایی در تمامی شهر‌ها و روستا‌ها دارای اتحادیه و تعاونی‌های موثر، فروشگاهها، صندوق‌ها و کلاس‌های آموزشی است، ولی متاسفانه در چند دهه گذشته از این امکانات و پتانسیل ها، بهره برداری صحیح نشده است و این سرمایه ملی با نقصان روبرو بوده است.
شعار سال : دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی با نیم قرن تجربه یکی از بزرگترین متولیان تشکلهای بخش کشاورزی و غذایی کشور می باشد گفت: این سازمان یکی از حساب شده ترین و موثرترین ارگان های بخش کشاورزی است که می تواند در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها با حمایت از اتحادیه ها و تعاونی های بخش کشاورزی وابسته به سازمان، بالاترین خدمت را به کشاورزی و کشاورزان کشور بکند.

محسن نقاشی در واکنش به زمزمه هایی مبنی بر حذف یا واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: سازمان تعاون روستایی یک سازمان عظیم است ولی در گذشته ناموفق بوده است. تعاون روستایی در تمامی شهرها و روستاها دارای اتحادیه و تعاونیهای موثر، فروشگاهها، صندوقها و کلاسهای آموزشی است ولی متاسفانه در چند دهه گذشته از این امکانات و پتانسیل ها، بهره برداری صحیح نشده است و این سرمایه ملی با نقصان روبرو بوده است.

وی گفت: طی سالهای گذشته با تغییرات مدیریتی در این سازمان شاهد فعالیت‌های مثبتی هستیم و فعال شدن این سازمان باعث شد تا برخی جناح های ضد تولید دنبال این باشند که به بهانه های مختلف، سازمان تعاون روستایی را تعطیل کنند. قطعا این اقدام هم مانند انتقال قانون انتزاع ناموفق خواهد‌ بود چون بعد از انتقال قانون انتزاع شاهد مشکلات زیادی از جمله نهاده و مرغداری ها و سم و بذر و گوشت و مرغ و تخم مرغ و روغن و… بودیم.

وی با تاکید بر اینکه با حذف سازمان تعاون روستایی شاهد مشکلات بزرگتری در بخش کشاورزی و غذایی خواهیم بود گفت: اساسنامه سازمان تعاون روستایی یکی از مترقی ترین اساسنامه هاست و اگر در گذشته، برخی مدیران از پتانسیل های این سازمان، بهره برداری نکردند نباید کل صورت مسئله را پاک کنند. چرا ضعفهایی که توسط انتقال قانون انتزاع ایجاد شده را نادیده گرفته و بدنبال چراهای بی هدف هستیم. حمایت از بخش کشاورزی و غذایی حمایت از استقلال کشور است.

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی در پایان گفت: از مجلس شورای اسلامی تقاضا می شود در این امر مهم و بازگشت قانون انتزاع به جهاد کشاورزی مصوبات لازم را صادر فرمایند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از دهقان نیوز، تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: 56607، dehghannews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین