پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 April 18
کد خبر: ۳۴۳۱۴۵
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از واکسیناسیون تمامی دانشجویان دو حوزه وزارت بهداشت و علوم تا اواخر شهریور خبر داد و گفت: آموزش مجازی به دانشجویان ضربه وارد کرده و ما باید زودتر به وضعیت عادی آموزش که همان حضور دانشجویان در دانشگاه‌هاست، برگردیم.
شعار سال: دکتر سیما لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: برنامه وزارت بهداشت این است که در مهرماه آموزش حضوری در دانشگاه‌ها داشته باشیم. چرا که آموزش مجازی علی‌رغم موفقیت در برخی موارد به دانشجویان ضربه وارد کرده است؛ بنابراین ما باید هرچه زودتر به وضعیت عادی آموزش که همان حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها است، برگردیم.

وی در ادامه تصریح کرد: برنامه‌ریزی وزارت بهداشت این است که قبل از پایان شهریور ماه دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان واکسیناسیون شوند تا بدون مشکل در دانشگاه‌ها حضور داشته باشند.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی نیز خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی که بر بالین بیمار حاضر می‌شوند، واکسینه شده اند. مگر اینکه خود این دانشجویان مایل به تزریق واکسن نبوده باشند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: آمار دانشجویان علوم پزشکی که واکسن تزریق کردند در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. ممکن است در برخی دانشگاه‌ها ۱۰۰ درصد، در برخی ۸۰ و حتی در برخی مراکز نیز ۶۰ درصد از آن‌ها واکسن زده باشند. اما به طور کلی سیاست وزارت بهداشت اولویت واکسیناسیون همه دانشجویان حاضر در خط مقدم بیماری کرونا است.

دکتر لاری با بیان اینکه گزارشی از مرگ و میر ناشی از کرونا در بین دانشجویان علوم پزشکی نداشتیم، گفت: اگر چه بسیاری از دانشجویان ما به کرونا مبتلا شدند، اما فقط یک مورد از دانشجویان رشته پزشکی که بیماری سرطان داشت بر اثر کرونا فوت شد و یکی از دانشجویان دستیار ما هم بر اثر ابتلا به کرونا یکی از چشمان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی در دوران شیوع کرونا در خوابگاه‌ها اسکان داده شدند، اظهار کرد: بخش‌های ایزوله‌ای در این مراکز درست کردیم که دانشجویان مبتلا به کرونا در این مراکز قرنطینه می‌شدند و حتی مواردی داشتیم که بستری شدند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری همشهری آنلاین، تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۶۰۱۶۵۰، www.hamshahrionline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین