پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۳۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که این هیات نباید قانونگذاری کند و یا مانع قانونگذاری شود.

شعار سال: محمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز در مجلس در تذکر شفاهی امروز مجلس گفت:  هیئت نظارت بر مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام که نسبت به مصوبات مجلس نیز نظر می‌دهد، نباید قانونگذاری یا مانع قانون شود. ما در مجلس قانون انتخابات ریاست جمهوری را اصلاح کردیم و شورای نگهبان آن را تایید کرد، اما هیئت نظارت مجمع عنوان کرد که برخی از مصوبات با سیاست‌ها منطبق نیست، در اینجا باید شورای نگهبان اظهارنظر کند، چرا که این شورا فصل الخطاب است.

وی ادامه داد: زمانی که قانون نهایی شد انتظار می‌رود طبق اصل ۱۱۲ اجرایی شود، اما با ایراد مجمع تشخیص مصلحت، مانع ابلاغ اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری شدند. معتقدم ریاست مجلس و هیات رئیسه باید به طور کل مشکل را حل کنند، وگرنه هیچ مصوبه مجلس نهایی نخواهد شد.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: بار‌ها در صحن به چنین رفتاری تذکر داده شد، ریاست مجلس هم به نحوه عملکرد هیئت نظارت اعتراض کردند، چرا که وقتی شورای نگهبان اظهارنظر می‌کند، دیگر اعراض و نکته‌ای قابل پذیرش نیست. در مورد قانون انتخابات ریاست جمهوری، زمان بندی شورای نگهبان نیز رعایت نشد.

وی تاکید کرد: به هر حال شورای نگهبان همان مصوبات را ابلاغ کرد و ملاک عمل شد. با اینکه برخی اجزا وجود ندارد، اما نتیجه حاصل شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دیدبان ایران، تاریخ انتشار:۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۰۸۱۱۸، www.didbaniran.ir.

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین