پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۴۲۵۱
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر سهمیه خاموشی برق این استان را ۳۰ درصد کمتر از دیگر استان‌ها دانست و گفت: اکنون اوج مصرف برق در استان بوشهر به ۱۷۰۰ مگاوات رسیده که تا مرداد ماه پیش بینی می‌شود به ۲۱۰۰ مگاوات افزایش یابد.
شعارسال:غلامرضا حشمتی به عوامل خاموشی در کشور و استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: کاهش بارش باران و ذخایر آبی از عوامل مهم کاهش تولید برق است که در این راستا بیش از ۱۰ هزار مگاوات از تولید برق کشور از نیروگاه‌های برق آبی است.
وی، با بیان اینکه ظرفیت ۴ هزار مگاوات از تولید برق نیروگاه‌های برق آبی از مدار خارج شده است گفت: گرمای زودرس با توجه به کاهش بارندگی و افزایش حرارت دمای استان بوشهر از دیگر عوامل افزایش مصرف برق است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از افزایش ۱۵ درصدی دمای هوای استان نسبت به میانگین بلند مدت خبر داد و بیان کرد: به سبب کاهش بارندگی در زمستان گذشته و کاهش ذخایر آبی چاه‌های کشاورزی، استفاده از پمپ‌های چاه کشاورزی بار شبکه برق را افزایش داده است.
حشمتی استخراج ارز دیجیتالی از ماینر‌های غیر مجاز را از دیگر عوامل افزایش مصرف برق دانست و خاطر نشان کرد: شناسایی دستگاه‌های ماینر در استان در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته و تاکنون بیش از یک‌هزار دستگاه کشف شده است.
وی این عوامل را سبب افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در کشور و ۲۲.۵ درصدی در استان بوشهر دانست و بیان کرد: این میزان افزایش مصرف برق تأثیر به‌سزایی در خاموشی‌ها دارد امید است در هفته‌های آینده با وارد مدار شدن بخشی از ظرفیت نیروگاه‌ها که از سرویس خارج شده بود وضعیت تولید و توزیع برق بهبود یابد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با تأکید بر همراهی مشترکین خانگی، صنایع، کشاورزان و دیگر حوزه‌ها در مدیریت مصرف برق گفت: با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق و مدیریت آن، خاموشی‌ها به حداقل و صفر می‌رسد.
حشمتی سقف مصرف برق استان بوشهر را برشمرد و افزود: اکنون اوج مصرف برق در استان بوشهر به ۱۷۰۰ مگاوات رسیده که تا مرداد ماه پیش بینی می‌شود به ۲۱۰۰ مگاوات افزایش یابد.
وی سهمیه خاموشی استان بوشهر را ۳۰ درصد کمتر از دیگر استان‌ها دانست و افزود: تابستان بسیار سختی پیش روی صنعت برق قرار دارد که امید می‌رود با همراهی و مشارکت مردم زمینه برای عبور با حداقل خاموشی فراهم شود
 
سهمیه خاموشی برق در استان بوشهر ۳۰ درصد کمتر از دیگر استان‌ها است

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار ۵ خرداد ۱۴۰۰، کدخبر: ۲۵۰۸۹۲۳، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین