پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۷۸۶
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
متاسفانه غالب خانواده ها نافرمانی کودکان را پای نظم ناپذیری آنها گذاشته و آنها را مستحق تنبیه می دانند ، در حالی که نافرمانی می توان جنبه ای از روش های کشف خود و محیط اطراف باشد.

شعار سال:نافرمانی در کودکان یک رفتار کاملا طبیعی‌ است و کودکان از حدود ۲ سالگی متوجه می‌شوند که می‌توانند با والدین خود مخالفت کرده و از طعم شیرین نافرمانی لذت برند.

جان سرجنت استاد روانشناسی و علوم رفتاری در دانشکده بایلور هیوستن می گوید: «کودکان دنیای پیرامون خود را جایی عظیم می‌پندارد و احساس ضعف خود را با (نه) گفتن، تسکین می‌دهد».

نافرمانی نشانه سلامت و رشد سالم کودک است. نافرمانی یک استعداد است که می‌تواند نقش مهمی در زندگی افراد ایفا کند. عکسی وجود دارد که مرد کارگری‌ در آن دیده می‌شود به نام آگوست لندمسر که در صفِ مردم گوش به فرمان رهبر نازی، از سلام کردن به رهبر آلمان سرپیچی کرده .
 
پژوهش‌های بسیاری ثابت کرده‌اند که کودک برای کشف و شناسایی احساساتش، بایستی فرصت تجربه داشته باشد و مورد توجه والدین یا مراقبین قرار گیرد.

گاهی والدین تصور می‌کنند سختگیری نکردن و به رسمیت ندانستن نافرمانی کودکان پیامدهای ناخوشایندی دربردارد. این درحالیست که نادیده گرفتن احساسات و بی توجهی به استقلال‌طلبی کودک، او را دچار ناکامی و ضعف عزت نفس میکند.

تعداد بازدید : 4شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی عصر ایران ، تاریخ انتشار:  23خرداد 1400، کدخبر: ،www.asriran.com،788639

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین