پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۰۴۱۳
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
خانم فرشته روح‌افزا مدعی شده‌اند که تا ۳۰ سال آینده، کشور با کاهش ۵۰ میلیونی جمعیت مواجه بوده و جمعیت ایران به ۳۰ میلیون نفر تقلیل پیدا می‌کند. به هر صورت که نگاه کنید و حتی اگر نرخ زادآوری به صفر هم تمایل پیدا کند، این مهم تحقق پیدا نخواهد کرد.
شعار سال: نام این خانم که برای بینندگان صدا و سیما کارشناسی استراتژیک از جمعیت می‌کند فرشته روح افزاست، ادعا می‌کند دانشجوی برق دانشگاه منچستر بوده. شنیده‌ها بیان می‌دارند که او یکی از دستیاران و اعضای حلقه کبری خزعلی عضو شورای انقلاب فرهنگی است، حرف‌هایی که درباره کاهش ۵٠ میلیونی جمعیت ایران طی سال‌های آینده می‌زند و نتیجه‌ای که می‌گیرد با هر نگاه جمعیت شناختی همخوانی ندارد. اما نظرات همین افراد در بدنه‌های بالای برنامه ریزی و کارشناسی کشور ملاک و مبنا قرار می‌گیرد.

فقط اندکی حساب‌کتاب کافی است تا بفهمیم، حتی اگر از امروز هیچ نوزادی متولد نشود، با توجه به عدد امید به زندگی برای از دست دادن ۵۰ میلیون نفر جمعیت و رسیدن به عدد سی میلیون، خیلی بیشتر از سی سال زمان لازم است!

اولا بر اساس محاسبات تا سال ۱۴۳۰ حدود ۳۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال دارند. ثانیا بر اساس یکی از پیش‌بینی‌های بدبینانه سازمان ملل در سال ۲۰۱۰ و با فرض نرخ باروری نزدیک صفر لااقل ۹۰ سال زمان لازم است تا جمعیت ایران به ۳۰ میلیون نفر برسد، یعنی سال ۲۱۰۰ میلادی!

تعداد بازدید : 1

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از رسانه مکتوبات
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین