پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۶۲۸
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶
علی محمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران مدعی شده است که مقصر دانستن رئیس‌جمهور در مشکلات بی‌تقوایی است. باید بررسی نمود که ایشان معنای تقوا را چه می‌داند و به چه چیزی تقوا می‌گوید؟ ناکارآمدی رئیس جمهور و تیم همکار که دیگر بعنوان بدیهیات پذیرفته شده محسوب می‌شود، شما از چه چیزی صحبت می‌کنید آقای نمازی؟ تمایل به مناظره دارید بزرگوار؟
شعار سال: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: من فضای کشور را حساس می‌دانم و اگر خدای ناکرده آتش روشن شود،‌تر و خشک با هم می‌سوزند.
 
«علی محمد نمازی»، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، در خصوص شرایط فعلی کشور اظهار کرد: هر معضل، مشکل و مسئله‌ای می‌تواند علل و عوامل متعدد و مختلفی داشته باشد و همچنین می‌تواند زائیده یک زمان طولانی باشد. از جمله مسائلی که در کشور با آن مواجه هستیم تغییرات اقلیمی است و یا شرایط اقلیمی و آب و هوایی که خیلی از آن‌ها از دست مسئولین کشور خارج است. از قدیم گفته اند که یک سال‌هایی پر باران است و یک سال‌هایی خشکسالی است.
 
خشکسالی اولیه ایران

او افزود: خشکسالی اولیه ایران حدود ۹ سال طول کشید و تا دو سال قبل ادامه داشت یعنی از سال ۸۷ تا ۹۷ ما حدود ۹ سال خشکسالی داشتیم و کم کم همه ذخایر مصرف شد. همچنین دو سال پر باران داشتیم که با سیل مواجه شدیم، اما از سال ۹۹ با خشکسالی عجیب و غریبی مواجه شدیم که تقریبا در نیم قرن اخیر، این خشکسالی بی سابقه است. اینجا باید چکار کرد؟ باید همدلی و همفکری کنیم و امکانات حداقلی را هم جهت کرده تا بتوانیم به صورت عادلانه گره‌ای از کار مردم باز کنیم. اما شاهد روند و جریان برعکسی هستیم به جایی اینکه هم افزایی داشته باشیم و مکمل یکدیگر باشیم به هم کمک کنیم، یکدیگر را تضعیف می‌کنیم و دنبال مدرک پیدا کردن و محکوم کردن و مچ گیری هستیم. متاسفانه این مسئله نه تنها مشکلی از مردم را حل نمی‌کند بلکه بر مشکلات هم می‌افزاید و بعد آستانه تحمل مردم از بین می‌رود و اتفاقاتی که در خوزستان شاهد آن هستیم، به وقوع می‌پیوندد.

نمازی تصریح کرد: باید یاد بگیریم در همه حال و شرایط هم افزایی داشته باشیم و مکمل یکدیگر باشیم، اهالی حکومت را می‌گویم نه ملت را، هر سه قوه، نهاد‌ها و مراکز انتظامی و نظامی باید بگویند که راهکار چیست. وقت پیروزی می‌بینیم که همه هستند و می‌گویند سهم من اینجا بیشتر بوده است، ولی وقتی مشکل هست و شکست و معضل پیش می‌آید همه میدان را خالی می‌کنند و یک سیبل پیدا کردند به عنوان «دولت روحانی» و همه شروع کردند به کوبیدن.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اینکه همه فرار رو به جلو داشته باشند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و فرافکنی کنند و همه مشکلات را متوجه قوه مجریه و رئیس جمهور کنند این بی تقوایی و عدم شناخت از مسئولیت است. شاید چند روز مردم با شما همراه شوند و شعار بگویند، اما آن طور نیست و نوبت خود شما هم خواهد رسید. نزدیک ۴۰ سال است که کم و زیاد کشور در تحریم است؛ کشور در یک جنگ طولانی مدت درگیر بوده و رشد بی رویه جمعیت و تراکم جمعیت و سوق دادن امکانات به سمت مدرسه سازی این هم یک بلایی بوده که از سر کشور رفع شده، اما تحریم در جای خود باقی است و هر چه جلوتر آمدیم، شدت پیدا کرده است.

واکنش روحانی به گرانی گوشت و مرغ

او تصریح کرد: مشکل را یک جا‌هایی دیگران به وجود آوردند و دولت می‌خواهد آن را حل کند. تنها قوه مجریه نمی‌تواند این مشکلات را حل کند همه نهاد‌ها باید هم افزایی، هم پوشانی و اقدامات مکمل داشته باشند و دنبال مقصر نگردیم و دنبال فرافکنی نباشیم. کشور در شرایط بسیار سختی قرار دارد.

نمازی در پایان گفت: به نظر می‌آید این مسیری که بعضی‌ها در پیش گرفتند و مجلس یازدهم هر روز مسئله‌ای مطرح کرده و می‌خواهند به حساب دولت برسد، این راه حل نیست. باید خیلی مراقب بود، من فضای کشور را حساس می‌دانم و اگر خدای ناکرده آتش روشن شود،‌تر و خشک با هم می‌سوزند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۳۱تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۰۹۰۷۶، borna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین