پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۸۱۲
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نمایندگان مجلس وزیری را که می‌خواهند تائید کنند با خط کش و الگوی وزرای سایر دولت‌ها قابل اندازه‌گیری نیست و با آن الگو، وزیر را ارزیابی نکنند. با الگوی بیانیه گام دوم بررسی کنند.

شعار سال:حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: امروز روز یازدهم محرم و سرآغاز اسارت اهل بیت(ع) است؛ اسارت اهل بیت(ع) یک جریان خاص قابل تامل است و با دو رویکرد مطلب را بررسی می‌کنیم؛ اولا اسارت اهل بیت(ع) نه از طرف دشمن یک حرکت انفعالی بود و نه از طرف اهل بیت(ع).
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: دشمن از این اسارت هدف داشت و از سوی دیگر اهل بیت(ع) نیز در این اسارت در چنگال دشمن قرار نگرفتند و این اسارت دارای هدف مشخصی بود.
 
 علم الهدی افزود: دشمن می‌خواست در این اسارت به اهل بیت(ع) فشار بیاورد تا به تبار خود افتخار نکنند؛ هدف دوم دشمن این بود که عظمت پیامبر را از چشم مردم بیندازد تا مردم بزرگتر از بنی‌امیه ندانند و هدف سوم این بود که در این اسارت بلایی به سر اهل بیت(ع) بیاورند تا عبرتی برای سایرین شود.
 
وی خاطرنشان کرد: دشمن در این مدت می‌خواست بار دیگر آب و غذا را به روی اهل بیت(ع) ببندد تا آنها التماس کنند و در مقابل مردم کوچه و بازار آنها را از چشم بیندازند تا عبرت شود و البته دشمن ملعون همین کار را نیز کرد اما اهل بیت(ع) یک بار نیز درخواستی نکرد و در برابر تشنگی و گرسنگی مقاومت کردند و التماس به دشمن نکردند.
 
امام جمعه مشهدمقدس اظهار داشت: حداکثر عکس‌العملی که اهل بیت(ع) در مقابل فشار و شکنجه صورت می‌دادند این بود که خود را سپر کوچک‌ترها می‌کرد؛ تعبیر امام زمان(عج) از جریان اسارت بسیار خاص است؛ ایشان می‌فرمایند: « اینها را با آهن بالای قطب(تخته پاره) شتر بسته بودند؛ کجاوه نداشتند؛ اینها را در کویر سیر می‌دادند و بادهای هاجر(باد همراه با ماسه ریز) می‌وزید که اگر به صورت بخورد ذرات ماسه داغ مثل ذره آتش به صورت می‌چسبد.»
 
علم‌الهدی ادامه داد: این بادهای هاجر صورت اینها را گداخته می‌کرد؛ اهل بیت(ع) نیز برنامه داشتند و برنامه‌شان این بود که اندیشه‌ای که امام حسین(ع) در کربلا داشتند از کانال احساس و عاطفه مردم وارد مغز مردم کرده و خط امام حسین(ع) را تثبیت کنند و خطبه زینب کبری در مجلس یزید و درب دروازه شام و خطبه ام کلثوم از کانون احساس و عاطفه وارد و اندیشه انقلابی کربلا را در مغزها جا می‌دادند و در سیر لشکر و اسرا از کوفه و شام، دو جنگ تشکیل شد و دو مرتبه مردم، سر این لشکر ریختند؛ اهل بیت(ع) در برنامه خود موفق شدند اما دشمن موفق نشد و در مقابل مقاومت اهل بیت(ع) خرد شدند و غوغا و انقلابی در شهر شام رخ داد که ۴۰ سال علیه اهل بیت(ع) بودند. حرکت اسراء، یک حرکت عادی و بدون حساب و کتاب نبود.
 
وی خاطرنشان کرد: ما معمولا مسائل اهل بیت(ع) را که مطرح می‌کنیم به قسمت خشونت دشمن اشاره داریم اما واقعیت قضیه مقاومت اهل بیت(ع) بود.
 
وی در ادامه با اشاره به مسائل افغانستان خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از عزیزان افغانستانی در شهر ما زندگی می‌کنند و نمی‌توانیم نسبت به مسئله افغانستان بی‌تفاوت باشیم؛ در مسئله افغانستان سه مسئله وجود دارد؛ نکته اول اینکه عامل اصلی شکست فاحش آمریکا بعد از ۲۰ سال اشغال افغانستان بود. آمریکا در جریان جهانخواری و استکبار شکست خورد و از افغانستان نیروهایش را خارج کرد و از عراق و منطقه نیز باید خارج شود و آمریکا رو به اضمحلال است و جهانخواری‌اش رو به نابودی است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: با گذاشتن عده‌ای مزدور و عده‌ای سرباز جنگ نیابی به عنوان داعش در افغانستان، آمریکا چیزی از پیش نمی‌برد؛ مردم قهرمانی که بعد از ۲۰ سال اشغال آمریکا را خارج کردند از پس مزدورهای سیاسی و جنگ نیابی نیز برمی‌آیند و آنچه مسلم است اینکه آمریکا در این برهه شکست خورد.
 
 علم الهدی گفت: طالبان باید بداند حکومت اسلامی غیرمردمی محقق نمی‌شود؛ حکومت اسلامی باید مردمی باشد و با زور و سرنیزه نمی‌شود به عنوان اسلام بر مردم حکومت کرد.حکومت پیامبر نیز با پذیرش مردمی بود. نکته دیگر اینکه جریان کفر نمی‌تواند به نفع مردم افغانستان باشد. یک سلسله جریانهای سیاسی وارد فعالیت شدند که وابسته به غرب بودند و اگر بنا باشد پیروز شوند و به غرب نگاه کنند، به سر مردم افغانستان همان خواهد آمد که در این ۲۰ سال توسط آمریکایی‌ها آمد؛ اشرف غنی به عنوان یک مزدور آمریکایی بر مردم افغانستان مسلط شد. جریان غربگرا بخواهد در افغانستان مسلط شود همان سرنوشت دوران تسلط آمریکاست.
 
وی خاطرنشان کرد: هفته آینده، هفته برگزاری تائید وزرای پیشنهادی ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی است؛ مقارن با هفته دولت این دولت با تائید مجلس وزرایش قطعی می‌شود. برحسب اعلام آقای رئیس جمهور، این دولت دولت تحول مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وزرا باید جهادی کار کنند؛ این دولت؛ دولتی نیست که در پشت میز وزارت، وزیرش تکیه کند؛ وزیر باید پابه پای رئیس جمهور بدود و فعالیت جهادی داشته باشد و بدون چشمداشت به پول و حقوق گزاف و رانت. فقط باید بدود و کار کند. آقایان وزرا حاضرند یک چنین وزارتی را عهده‌دار شوند؟ اگر حاضر نیستند از اکنون بازگردند.
 
 علم‌الهدی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز وزیری را که می‌خواهند تائید کنند با خط کش و الگوی وزرای سایر دولت‌ها قابل اندازه‌گیری نیست و با آن الگو، وزیر را ارزیابی نکنند. با الگوی بیانیه گام دوم بررسی کنند؛ مسئله قوی یا ضعیف بودن وزیر در اتاق وزارت مطرح نیست بلکه این قوت و ضعف در دویدن و فعالیت جهادی باید بررسی شود. مردم توان تحمل دولتی را ندارند که وزیر در وزارتخانه باشد و از زیر دستش اختلاسگران میلیاردی بیرون بیایند. مردم به این دولت رای دادند چون رئیس جمهور جهادی و جهادگر بود و نمونه عملی‌اش را در قوه قضائیه دیدند. وزیر نیز باید در این خط انتخاب شود. ضعیف بودن و قوی بودن وزیر براساس فضای مجازی ملاک نباشد.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری رویداد 24 ، تاریخ انتشار: 29 مرداد1400، کدخبر: ،www.rouydad24.ir،275515

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین