پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۷۰۰۷
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۲
فریب در ازدواج یکی از مصادیق شکایات در دادگاه‌های خانواده می‌باشد. فریب زمانی رخ می‌دهد که یکی از زوجین ازدواج قبلی و یا فعلی خود را از دیگری پنهان کرده است؛ راه حل جلوگیری از این موضوع صدور «گواهی تجرد» می‌باشد.
شعار سال: امروزه یکی از دغدغه‌های افرادی که می‌خواهند ازدواج کنند این است که آیا فردی که قصد ازدواج با او را دارند قبلا ازدواج کرده است یا نه و حتی بعضی از دختر‌ها در خصوص بعضی خواستگاران تمایل دارند که بدانند او در حال حاضر همسر دیگری دارد یا نه.

یکی از مصادیق بسیار شایع جرم فریب در ازدواج اعلام عدم سابقه ازدواج یکی از طرفین عقد می‌باشد. به عبارتی دیگر تجرد یکی از مواردی است که عقد بر مبنای آن واقع می‌گردد.

به منظور جلوگیری از گرفتار شدن در چنین دام‌هایی و نیز حفظ حرمت و حریم سنت مقدس ازدواج در قانون راه کار‌هایی پیش بینی شده است. یکی از این راه کار‌ها اخذ گواهی تجرد پیش از وقوع عقد ازدواج می‌باشد.

گواهی تجرد، نشان دهنده این است که صاحب شناسنامه ازدواج نکرده یا اگر ازدواج کرده است منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر شده است.

برای اخذ گواهی تجرد می‌توانید با مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود یا اداره سجلات و احوال شخصیه در وزارت امور خارجه یا نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، مراحل لازم را انجام دهید.

گواهی تجرد فقط توسط اداره کل ثبت احوال امور خارجه صادر می‌شود و مدت زمان دریافت آن از زمان تقاضا یک روز می‌باشد.

به منظور درخواست صدور گواهی تجرد از طریق اینترنت می‌توانید به درگاه خدمات الکترونیکی پورتال سازمان ثبت احوال به نشانی www.sabteahval.ir مراجعه نمایید. پس از انجام مراحل لازم و صدور گواهی تجرد پیامی با محتوای «گواهی تجرد شما صادر گردید» به شما ارسال می‌شود.

مدارک لازم جهت صدور گواهی تجرد عبارتند از: اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، اصل و کپی کارت شناسایی و پرداخت هزینه طبق تعرفه جاری در محل تحویل و با ارائه کارت بانکی است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از نور نیوز، تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۰، کد خبر: ۷۵۰۲۸، www.nournews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین