پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۰۳۰
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
آیا فرمانده انتظامی دزفول فکر کرده است که مردم او و پلیس را تحسین می کنند که توانسته یک گروه موسیقی شناخته شده را که همه اطلاعات‌شان عیان است، به سرعت شناسایی کند؟ مگر یک باند مخفی تبهکاری را ۲۴ ساعته کشف کرده‌اند که این گونه با ذوق زدگی از سرعت عمل‌شان می‌گویند؟
شعار سال: در پی اظهارات فرمانده پلیس دزفول مبنی بر  شناسایی و احضار اعضای یک گروه موسیقی در این شهرستان، جعفر محمدی سردبیر سایت عصرایران در نامه‌ای به فرمانده پلیس کل کشور از وی خواست اجازه ندهد نیرو‌های تحت امرش با اقدامات و اظهارات این چنینی، چهره‌ای مخدوش از پلیس به نمایش بگذارند.

متن نامه به شرح زیر است:

برادر ارجمند سردار سرتیپ حسین اشتری
فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

در خبر‌ها آمده بود، فرمانده انتظامی دزفول که از نیرو‌های تحت امر شماست، از شناسایی اعضای یک گروه موسیقی در این شهرستان خبر داده است.

مستحضر هستید که ماجرا، بسیار ساده است: طبق آنچه در فضای مجازی منتشر شده است، اعضای یک گروه موسیقی شناخته شده، قطعه‌ای نواخته و همخوانی کرده اند؛ هیچ جرمی هم مرتکب نشده اند، نه موسیقی شان خارج از عرف موسیقیایی جامعه و حتی نظام بوده است، نه شعرشان حاوی مضامین مجرمانه بود، نه پوشش و سر و شکل اعضای گروه چیزی متضاد با هنجار‌های عرفی جامعه ایران بود، نه حرکات موزون و غیرموزونی در میان بود و نه حتی تک خوانی زنان را شاهد بوده ایم.  

آنچه اتفاق افتاده، کاملا با استاندارد‌هایی که هم اکنون در اجرا‌های موسیقی در تهران و شهر‌های دیگر رخ می‌دهد، منطبق بوده است.
 
نامه سردبیر عصرایران به فرمانده کل نیروی انتظامی: جوانان هنرمند دزفولی نه تنها مجرم نیستند که شایسته تحسین اند/نگذارید چهره ای طالبانی از پلیس به نمایش گذاشته شود
فرمانده محترم ناجا

همکاران شما در سراسر کشور، به طور شبانه روزی عهده دار تامین امنیت هستند و روا نیست مجاهدت‌های بی وقفه نیرو‌های پلیس با رفتار‌ها و گفتار‌هایی مانند آنچه در این قضیه شاهدش هستیم، خدشه دار شود.

ملاحظه بفرمایید: فرمانده تحت امرتان گفته است که دزفول دارالمومنین است و اجازه نمی‌دهد وجهه و آبروی آن مخدوش شود.

انصاف دهید کار هنرمندانه و زیبای چند جوان مستعد آبروی دزفول را مخدوش می‌کند با برخورد قهرآمیز با هنر و هنرمندانی که هیچ جرمی مرتکب نشده اند؟

اصلا این کلمه دارالمومنین چیست که در هر شهری می‌خواهند برخوردی انجام دهند، بدان متمسک می‌شوند؟ مگر مردم سایر شهر‌های این مملکت مسلمان و مومن نیستند؟!

و اساسا برخورد یا یک عمل غیر مجرمانه، در کجای وظایف پلیس تعریف شده است؟

سردار ارجمند

در شرایطی که مردم برای پیگیری یک پرونده، مدام بین مراکز پلیس و مراجع قضایی در رفت و آمد هستند، وقتی می‌بینند که فرمانده تحت امر شما، ظفرمندانه از شناسایی و احضار یک گروه موسیقی در کمتر از ۲۴ ساعت خبر می‌دهد، خودتان فکر می‌کنید چه حالی به ایشان دست می‌دهد؟  

آیا فرمانده انتظامی دزفول فکر کرده است که مردم او و پلیس را تحسین می‌کنند که توانسته یک گروه موسیقی شناخته شده را که همه اطلاعات شان عیان است، به سرعت شناسایی کند؟  
مگر یک باند مخفی تبهکاری را ۲۴ ساعته کشف کرده اند که این گونه با ذوق زدگی از سرعت عمل شان می‌کویند؟  
خودتان به عنوان یک پلیس قضاوت کنید آیا چنین ادبیاتی وهن پلیس نیست؟

فرمانده محترم پلیس ایران

در شرایطی که قضیه طالبان و قرائت‌های متحجرانه و کوته بینانه آن‌ها از اسلام، بار دیگر در کانون توجه افکار عمومی است، اجازه ندهید افرادی در لباس پر ارج پلیس و به اسم مقدسات، چهره‌ای طالبانی از پلیس  زحمتکش و ارزشمند کشورمان - که امنیت مان را وامدارش هستیم - به نمایش بگذارند.  

توفیقات شما و نیرو‌های تحت امرتان در خدمت به مردم بزرگ ایران را از درگاه احدیت خواستارم.

با احترام
جعفر محمدی
سردبیر عصرایران
 
تعداد بازدید : 0

شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از عصر ایران، تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۸۰۲۷۵۵، www.asriran.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین