پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۲۹۵
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
معاون وزیر آموزش و پرورش از تأمین ۲ میلیون تبلت و رایانه برای آموزش مجازی دانش آموزان مناطق محروم در سال تحصیلی جدید خبر داد.
شعار سال: آقای سیدجواد حسینی گفت: ۳۰۰ هزار تبلت خریداری و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است و یک میلیون تبلت هم طبق تعهد استانداران خریداری و در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.
وی افزود: ۷۰۰ هزار دانش آموزی که به تلفن همراه دسترسی ندارند نیز با هماهنگی که با مدرسه‌ها شده از رایانه‌های مازاد مدارس برای آموزش مجازی استفاده خواهند کرد.
وی از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار خرید تجهیزات آموزشی در بودجه امسال خبر داد و درباره اتصال روستا‌ها به شبکه اطلاعات گفت: طبق توافقی که با وزارت ارتباطات داشته ایم شهر‌ها و روستا‌های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت به اینترنت و شبکه اطلاعات، متصل خواهند شد که تاکنون ۴۰ هزار روستا از اینترنت بهره‌مند شده‌اند.
وی افزود: پارسال ۷۲ درصد از دانش‌آموزان آموزش‌ها را از شبکه شاد پیگیری کردند و امسال نیز این شبکه اصلی‌ترین رکن آموزش خواهد بود.
 
تامین ۲ میلیون تبلت و رایانه برای آموزش دانش آموزان محروم
آقای حسینی با بیان این که شروع مهر امسال نیز با آموزش‌های مجازی خواهد بود گفت: به تدریج و بر اساس وضعیت هر مدرسه، آموزش‌های حضوری به‌ویژه در مدارس کم‌جمعیت و روستایی آغاز خواهد شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این که همه دانش‌آموزان استثنایی وسایل ارتباطی هوشمند دارند، گفت: پارسال به بیش از ۳۰ هزار دانش‌آموز با نیاز‌های ویژه که وسایل هوشمند ارتباطی نداشتند، تبلت اهدا شد.
آقای حسینی خاطر نشان کرد: در آموزش و پرورش استثنایی نیز رویکرد بازگشایی تدریجی مدارس با حفظ سلامت دانش‌آموزان است و در این میان اقناع‌سازی والدین و دانش‌آموزان در دستور کار قرار دارد.
وی تصریح کرد: تاکنون ۱۲ نوع مناسب‌سازی برای استفاده دانش‌آموزان استثنایی برای شاد انجام شده است و با رونمایی از نسخه جدید شاد مناسب‌سازی‌های بیشتری نیز به این شبکه افزوده خواهد شد.
 
شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما، تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر:۳۲۲۱۱۹۵، www.iribnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین