پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۲۹۷
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی، اظهار کرد: متاسفانه قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد و لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد.
شعار سال: سید جواد ساداتی‌نژاد در پنجمین جشنواره ملی روز جنگلبان ضمن تقدیر از جنگلبانان و شهدای جنگلبان، گفت: منابع طبیعی جزو میراث‌های ماندگار و بین نسلی هر جامعه‌ای است. حفظ آب، خاک، جنگل و مرتع وظیفه بسیار بزرگی بر وزارت جهاد کشاورزی است و ما در مقابل مردم و برای نسل آینده باید حافظ این منابع طبیعی باشیم.

وی در ادامه خاظرنشان کرد: متاسفانه عرصه‌های منابع طبیعی کشور دچار تخریب زیادی شده‌اند. یک نگاه به عرصه‌های مرتعی و جنگل، نوع بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی، بروز سیلاب‌های مخرب در نقاط مختلف کشور و وقوع حریق در عرصه‌های طبیعی همه نشان می‌دهد که تغییر اقلیم قصد سنگینی برای خسارت زدن به منابع طبیعی کره زمین دارد و ما باید از این میراث بین نسلی حفاظت کنیم.

ساداتی‌نژاد اظهار کرد: تلاش ما در وزارت جهاد کشاورزی حمایت از منابع طبیعی است بنابراین تمام تلاش خود را برای تجهیز و هوشمندسازی در حوزه حریق، رصد منابع طبیعی و جلوگیری از زمین‌خواری به‌کار خواهیم برد تا بتوانیم از سازمان جنگل‌ها حمایت کنیم. متاسفانه سازمان جنگل‌ها ردیف درآمد اختصاصی ندارد که امدیوارم با اهتمام ویژه‌ای به این موضوع رسیدگی و سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن بیان اینکه قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد و امیدواریم با تصویب هرچه سریع‌تر قانون آبخیزداری در کشور، دست سازمان جنگل‌ها برای حفاظت از عرصه‌ها باز شود.

ساداتی‌نژاد همچنین گفت: قطعا از نگاه و دانش بومی برای تولید ثروت در مراتع بهره خواهیم گرفت و تلاش خواهیم کرد با مشارکت مردم در عرصه منابع طبیعی کار را پیش ببریم و در جهت احیا، حفاظت و تقویت منابع طبیعی و عرصه‌های جنگلی و مرتعی گام برداریم.

شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از زیست آنلاین، تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۸۵۲۶۸، www.zistonline.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین