پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۰۴۱۷
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
بررسی‌های سازمان ملل نشان می‌دهد از هر ۱۰ مهاجر در جهان، چهار نفر آسیایی هستند که سهم این قاره را بالاتر از سایر قاره‌ها نشان می‌دهد. در میان کشورهای آسیایی، هند با جمعیت ۱.۳۷ میلیارد نفری مبداء مهاجرت ۱۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ است.

شعارسال: بررسی‌های سازمان ملل نشان می‌دهد از هر ۱۰ مهاجر در جهان، چهار نفر آسیایی هستند که سهم این قاره را بالاتر از سایر قاره‌ها نشان می‌دهد. اما با توجه به اینکه آسیا حدود ۶۰ درصد جمعیت جهان را در خود جای داده، بنابراین سهم آن در مهاجرت نسبت به جمعیت بالا نیست.

در میان کشورهای آسیایی، هند با جمعیت ۱.۳۷ میلیارد نفری مبداء مهاجرت ۱۸ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ است. مکزیک هم، با کمتر از یک‌دهم جمعیت هند، حدود ۱۲ میلیون مهاجر را روانه خارج از مرزهای خود کرده است. با این آمار، کریدور مکزیک و آمریکا شلوغ‌ترین مسیر مهاجرت در جهان به شمار می‌رود.
 
حضور کشورهای سوریه و افغانستان در رتبه‌های پنجم و دهم هم نشان می‌دهد بی‌ثباتی و جنگ محرک‌های مهم مهاجرت هستند.
 
در حال حاضر ۶.۷ میلیون سوری در کشورهای مختلف جهان پناهنده شده‌اند و کریدور مهاجرت سوریه به ترکیه دومین مسیر پرتردد جهان است.

تعداد بازدید : 0


 
طبق گزارش سازمان ملل متحد، در سال ۲۰۱۹ ایالات متحده میزبان ۵۱ میلیون مهاجر بود. یعنی در این سال، مقصد یک نفر از هر پنج مهاجر در سطح جهان، آمریکا بوده است.
 
در مقایسه با آمریکا، آلمان نسبت به جمعیت خود سهم بالایی در جذب مهاجران خارجی دارد. این کشور در سال‌های اخیر مقصد ۱۳ میلیون مهاجر خارجی بوده که اکثر آنها سوری‌ هستند.
 
در آینده با افزایش سریع جمعیت در جنوب صحرای آفریقا، کشورهای فقیر این منطقه به منبع مهاجران جهانی تبدیل می‌شوند.
 
پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که جمعیت این منطقه تا سال ۲۱۰۰ سه برابر می‌شود و ۳۵ درصد از جمعیت جهان را در خود جای خواهد داد.
 
کارشناسان بر این باورند که تغییرات آب‌وهوایی به عامل اصلی افزایش مهاجرت تبدیل شده و باعث جابه‌‌جایی یک میلیارد نفر از جمعیت جهان می‌شود.

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اعتماد آنلاین، تاریخ انتشار: ۳۱شهریور۱۴۰۰، کدخبر: ۵۱۴۹۶۹، www.etemadonlin.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین