پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۱۸۸۰
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
معاون عملیات نیروی انتظامی خراسان شمالی گفت: وقوع خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها در سال جاری سبب شده تا نزاع و درگیری در میان مردم بویژه در روستا‌ها افزایش یابد.
شعار سال: سرهنگ علی پاکدل اظهار داشت: کاهش بارندگی که سبب فقر مراتع در عرصه‌های طبیعی شده، نزاع بر سر مراتع و تعلیف دام را در میان دامداران استان افزایش داده است، همچنین کاهش بارندگی هم سبب شده تا آمار درگیری‌های کشاورزان بر سر آب بالا باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه آمار پرونده‌های نزاع و درگیری در استان در سال‌های اخیر رو به رو رشد بوده است گفت: در سال جاری آمار نزاع و درگیری در استان به نسبت مدت مشابه پارسال ۶ درصد رشد داشته است.

سرهنگ پاکدل تصریح کرد: سال گذشته آمار بالای پرونده‌های نزاع در خراسان شمالی این استان را در رده ۶ استان کشور قرار داد، اما امسال این جایگاه ۲ پله تغییر یافته و به جایگاه چهارم رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: نیمه نخست امسال پنج هزار و ۷۱۰ فقره پرونده با موضوع نزاع و درگیری در استان ثبت شده است که این رقم در نیمه نخست پارسال پنج هزار و ۴۰۷ فقره پرونده بوده است.

معاون عملیات نیروی انتظامی خراسان شمالی با اشاره به آسیب‌های نزاع و درگیری در جامعه گفت: از مردم انتظار می‌رود آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا مشکلات در این زمینه کاسته شود.

خراسان شمالی در شمال شرقی کشور قرار داد و ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری آن در روستا‌ها سکونت دارند و معیشت بسیاری از جمعیت این استان به دامداری و کشاورزی وابسته است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۱۴مهر ۱۴۰۰، کد خبر:۸۴۴۹۵۵۱۶، irna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین