پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۵۵۵
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
وزیر نیرو با بیان اینکه تامین آب مطمئن برای شرب، صنعت و کشاورزی در دستور کار قرار دارد، یکی از راهکار‌های مهم تامین آب مورد نیاز را انتقال آب دریا به فلات مرکزی و استان‌های مختلف عنوان کرد.
شعار سال: علی‌اکبر محرابیان در حاشیه سفر به شهرستان کازرون، اظهار داشت: به واسطه پیگیری‌های قبلی، استان فارس یکی از اولین استان‌ها در تخصیص منابع برای اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس است.

وی با بیان اینکه در جلساتی که با نمایندگان مردم فارس در مجلس داشتیم، تخصیص اولیه تا ۴۰۰ میلیون مترمکعب، افزایش یافته است، افزود: طرح انتقال آب از خلیج فارس قرار است از طریق سه کریدور شرقی، غربی و مرکزی انجام شود.

وزیر نیرو همچنین با بیان اینکه تاکنون هشت کنسرسیوم آمادگی خود را برای اجرای این پروژه اعلام کرده‌اند، عنوان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم، تامین آب فلات مرکزی ایران، از طرق مختلف خصوصا اجرای طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس است.

محرابیان از پیش‌بینی ۱۴ مصوبه در حوزه صنعت آب و برق برای فارس در سفر استانی هیئت دولت خبر داد و گفت: بعد از نهایی شدن این مصوبات، آن‌ها را رسانه‌ای خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به بازدید انجام شده از شهرستان کازرون، گفت: متاسفانه روند اجرای پروژه‌های مختلف در این شهرستان بسیار کند بوده و سد نرگسی، تصفیه‌خانه و بیمارستان، نیازمند تسریع در روند اجرا است.

وزیر نیرو با بیان اینکه سد نرگسی، به عنوان یکی از منابع تامین کننده آب شرب، کشاورزی و صنعت در شهرستان کازرون، حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، از رایزنی با دست اندرکاران برای افزایش سرعت این پروژه خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم که تا پایان سال آینده این سد به مرحله آبگیری برسد.

محرابیان یکی از طرح‌ها را اجرای شبکه آبیاری به شکل خط لوله اعلام و خاطرنشان کرد که این پروژه نیز باید سال آینده اجرا و ضمن تامین آب کشاورزی، زمینه تامین آب شرب نیز فراهم شود.

وزیر نیرو، در خصوص بیمارستان کازرون نیز با اشاره به گلایه مندی مردم شهرستان، گفت: این پروژه بیش از ۱۰ سال قبل آغاز شده و با توجه به پیگیری‌های دکتر عباسی نماینده محترم، مدتیست که کار ادامه یافته است.

محرابیان اجرا و تکمیل این بیمارستان را از مصوبات مورد نظر در سفر هیئت دولت دانست و اضافه کرد: تصفیه‌خانه کازرون نیز از پروژه‌هاییست که سال‌ها قبل آغاز شده و امیدوار هستیم براساس صحبت‌های پیمانکار و مجری، طی ماه‌های آینده آماده بهره برداری شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم، تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۲۵۸۹۷۰۴، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین