پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۲۳۳
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
گزارش شده که یک شرکت خصوصی ۱۵۰۰ هکتار از بهترین اراضی منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی «دیمه» (واقع در شهرستان رامهرمز استان خوزستان) را برای حفر کانال تصرف کرده است. در سال ۱۳۸۴ جهاد کشاورزی در قالب طرحی و با اجاره‌ موقت یک ساله، بخشی از اراضی بایر این منطقه را به منظور زراعت و باغداری به بخش خصوصی واگذار کرده است. منتظر دریافت توضیحات استانداری خوستان، فرمانداری رامهرمز و سازمان محیط زیست هستیم.
شعار سال: به گزارش دیدبان محیط زیست ایران، یک شرکت خصوصی ۱۵۰۰ هکتار از بهترین اراضی منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی «دیمه» (واقع در شهرستان رامهرمز استان خوزستان) را برای حفر کانال تصرف کرده است. در سال ۱۳۸۴ جهاد کشاورزی در قالب طرحی و با اجاره‌ی موقت یک ساله، بخشی از اراضی بایر این منطقه را به منظور زراعت و باغداری به بخش خصوصی واگذار کرده است.

اما همچنان با استناد به همین قرارداد، یک شرکت خصوصی که به نامش اشاره نشده، با لودر و بیل مکانیکی وارد منطقه‌ی دیمه می‌شود و به حفر کانال مشغول است.

فعالان محیط زیست بار‌ها تلاش کردند که از عملیات عمرانی در این منطقه جلوگیری کنند، اما هر بار عوامل این شرکت مجددا برای حفر کانال باز می‌گردند. منطقه محافظت شده‌ی دیمه از معدود زیستگاه‌های باقی‌مانده‌ی آهو در جنوب غرب کشور است.
 
تعداد بازدید : 6
 
 
تعداد بازدید : 7

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از کانال تلگرامی اسکان نیوز
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین