پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۷۰۱
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
نماینده، ولی فقیه در گیلان با انتقاد از اینکه هر کسی از راه می‌رسد رزومه می‌دهد و می‌خواهد مدیر شود گفت: نیرو‌های انقلابی که به نظام و مردم اعتقاد دارند باید در تصدی‌ها گمارده شوند.

شعار سال: آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: گناه انسان را ذلیل می‌کند، خانه آخرت را آتش می‌زند و او را به جهنم می‌برد.
 
وی به آغاز هفته بسیج مستضعفان در هفته آینده اشاره کرد و افزود: افتخار می‌کنیم بسیج در هر عرصه‌ای ورود داشته، خودنمایی کرده و ملت ایران خود را مدیون بسیجیان این پابرهنگان عالم اسلام می‌دانند.
 
شورای عالی انقلاب فرهنگی دیده بان نظام اسلامی است
 
امام جمعه رشت با اشاره به صدور حکم اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط مقام معظم رهبری، بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی به منزله چشم و دیده بان نظام اسلامی است.
 
آیت الله فلاحتی به نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در لایه‌های مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: سال‌های گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی افت و خیزهایی داشت و اگر امروز آسیب‌هایی داریم به دلیل آن است که این شورا در میدان عمل و نظارت به وظیفه خود عمل نکرده است.
 
وی با بیان اینکه سیاستگذاری، تدوین ضوابط و قوانین و همچنین نظارت سه وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تصریح کرد: این شورا درباره زنان، تبلیغات، دانشگاه ها، رسانه‌ها و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن سیاستگذاری خوبی نداشته بنابراین دشمن تا خانه‌های مردم پیش آمده است.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از نبود متولیان منسجم درباره مساجد، اظهار کرد: هر کسی می‌رسد، می‌گوید متولی مسجد است در حالی که مسجد پایگاه انقلاب بوده و نباید اینقدر به آن بی‌مهری شود.
 
هر کسی از راه می‌رسد رزومه می‌دهد و می‌خواهد مدیر شود
 
آیت الله فلاحتی، خواستار تدوین برنامه و قوانین در راستای جذب مدیران و استادان دانشگاه‌ها توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و بیان کرد: هر کسی از راه می‌رسد رزومه می‌دهد و می‌خواهد مدیر شود و در این میان بعضی‌ها نفوذ و اعمال قدرت می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی آرایش درست و نظارت خوبی در سال‌های گذشته نداشته است، تصریح کرد: اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی مر قانون عمل کند روزبه روز ریزش مدیران کمتر می‌شود.
 
تکیه دولت به توان داخلی برای مردم ملموس است
 
امام جمعه رشت به عملکرد یکصد روزه دولت آقای رئیسی رئیس جمهور اشاره کرد و یادآور شد: عملکرد دولت جدید در سه عرصه رویکردی، روحی و انگیزشی و عملکردی بوده ضمن اینکه تکیه دولت به توان داخلی برای مردم کاملا ملموس است.
 
گرانی روح و روان مردم را آزار می‌دهد
 
آیت الله فلاحتی با اشاره به مشکلات مردم در جامعه، اذعان کرد: این روزها گرانی روح و روان مردم را آزار می‌دهد و در هر بخشی تورم و گرانی داریم.
 
وی، مسئولیت در نظام اسلامی را به معنای جانفشانی و میدانی عمل کردن خواند و اظهار کرد: وزرای دولت رئیسی حضور جدی و شبانه روزی در عرصه میدانی دارند و این امر از جهت روحی و روانی برای مردم آرامش ایجاد کرده است.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه در بررسی عملکرد مسئولان باید انصاف رعایت شود، تصریح کرد: ایران در واکسیناسیون دارای رشد است ضمن اینکه گیلان رتبه نخست کشوری واکسیناسیون را به خود اختصاص داده و از این بابت از تمام متولیان و دست اندرکاران تشکر می‌کنم.
 
آیت الله فلاحتی، پرداخت حقوق کارکنان بدون استقراض را از موفقیت‌های دولت جدید دانست و خاطرنشان کرد: در کالای اساسی ذخیره خوبی در کشور داریم و این از موفقیت‌های دولت محسوب می‌شود.
 
وی، خروج مسکن از رکود را از برنامه‌های دولت برشمرد و اظهار کرد: تعامل با همسایگان سالم غیر زورگو و حضور در سازمان شانگهای از جمله موفقیت‌های دولت است.
 
دولت موانع و مشکلات را به مردم بگوید
 
امام جمعه رشت با اشاره به نگرانی‌های مردم، بیان کرد: افسارگسیختگی در ارتقا و ارتفاع قیمت کالای اساسی پیش آمده و دولت باید با سرعت بیشتری در این بخش تلاش کند ضمن اینکه موانع و مشکلات را به غیر از آن‌ها که به مصلحت نیست، به مردم بگوید.
 
آیت الله فلاحتی بر تغییر سریع مدیران گذشته توسط مسئولان کشوری و استانی تاکید کرد و افزود: نیروهای انقلابی که به نظام و مردم اعتقاد دارند باید در تصدی‌ها گمارده شوند.
 
مشکل آب در برخی مناطق گیلان بحرانی است
 
وی با بیان اینکه موضوع آب به ویژه آب شرب در برخی مناطق گیلان به مرحله بحرانی رسیده است، تصریح کرد: استاندار و متولیان مربوطه باید برای رفع بحران آب با سرعت عمل کنند.
 
انسان با عمل به سیره اهل بیت علیه السلام در دنیا و آخرت سعادتمند می‌شود
 
نماینده ولی فقیه در گیلان، پیرامون حقوق امامان معصوم علیه السلام بر انسان‌ها در راستای سبک زندگی اسلامی، بیان کرد: حق تبعیت از امام الهی شامل تمام لایه‌های زندگی انسان‌ها می‌شود و اگر خود را ملزم به آنچه اهل بیت علیه السلام بیان فرمودند بدانیم، در دنیا و آخرت سعادتمند می‌شویم.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری دیده با ن ایران  ، تاریخ انتشار: 28 آبان1400، کدخبر: 659149، www.diyarmirza.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین