پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۷۳۴
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
کسی که در اصفهان با آن زیبایی و تمیزی و امکانات زندگی کرده باشد، به این راحتی نمی‌تواند به اهواز بیاید. / تنها دو دلیل می‌تواند من را از شهرداری اهواز جدا کند یکی مخالفت اعضای شورا است و دیگری مرگ.
شعار سال: شهردار اهواز درباره انتصاب بی‌رویه مدیران غیر بومی، گفت: رغبتی به آمدن به اهواز نداشتم و برای قبول مسوولیت به شورای شهر گفتم که شاید ۵۰ نفر هم با خود از اصفهان یا هرجایی بیاورم؛ خوشحال می‌شدم اگر شرایطم را قبول نمی‌کردند و نمی‌آمدم.
 
رضا امینی شهردار اهواز امروز در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران، اظهار کرد: بعد از انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم داشتم به جای مدیریت شهری، در بخش خصوصی و رویکردی دیگر کار کنم.

وی گفت: بعد از انتخابات دو سه شهر با من جهت مشورت تماس گرفتند که امکان تصدی شهرداری آن‌ها را نداشتم، اهواز هم به مراتب بیشتر از آن‌ها به جهت زندگی فردی این امکان برای من نبود و الان هم نیست و شرایط سختی را درحال طی کردن هستم.

امینی عنوان کرد: بعد از جلسه اول با اعضای منتخب شورای شهر اهواز از عین دو و سلیم آباد بازدید کردیم؛ در آنجا یاد شرایط عراق و یا بدتر از آن افتادم؛ بعد از مشورت، تصمیم به قبول مسوولیت شهرداری اهواز گرفتم و امروز هرچه جلوتر می‌روم بیشتر از حد تصورم به عمق فاجعه پی می‌برم.

وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با انتصاب کارمندان شهرداری اصفهان به عنوان معاونان شهرداری اهواز، گفت: پیش از قبول مسوولیت در پاسخ به شورای شهر گفتم که ممکن است ۵۰ نفر هم با خود به شهرداری اهواز بیاورم و ممکن است مثلا لازم نباشد.

پزشکان فرانسوی برای درمان دائم کمردرد چه می‌گویند؟

شهردار اهواز بیان کرد: اینکه گفته شد من ۸ یا ۹ نفر می‌آورم، صحیح نیست من گفتم ۸ یا ۹ محور از مشکلات شناسایی شده و برای حل آن‌ها به مدیران جدید نیاز است؛ اگر این آدم‌ها را در اهواز دارید و می‌توانید معرفی کنید، استفاده می‌کنم، وگرنه باید آدم‌هایی که می‌شناسم را از شهر خودم یا از شهر دیگری بیاورم.

وی گفت: شورایی‌ها گفتند فعلا ۴ یا ۵ نفر بیاورم و بعدا اگر نیاز بود بیشتر با خودت بیاور؛ اما من رودربایستی را کنار گذاشتم و گفتم نه؛ چون از اینکه انتخاب نمی‌شدم نگران نبودم بلکه خوشحال هم می‌شدم دنبال این بودم که شرایطم را قبول نکنند و بگویند دستت درد نکند.

امینی افزود: البته به من گفتند انتظار داریم به نیرو‌های بومی هم کار داده شود که گفتم حتما؛ چون قرار نیست یک روز یا ۴ سال کار بکنم و بعد اهواز به شرایط سابق بازگردد.

وی گفت: در آن زمان به شورا گفتم افرادی که میخواهم به اهواز بیاورم، مانند خودم رغبتی به آمدن به شهر اهواز ندارند؛ چون اهواز مشکلاتش زیاد است و در شرایط اب وهوایی آن هرکسی نمی‌تواند دوام بیاورد؛ مخصوصا کسی که در اصفهان با آن زیبایی و تمیزی و امکانات زندگی کرده باشد، به این راحتی نمی‌تواند به اهواز بیاید.

شهردار اهواز ادامه داد: چهار نفری که با خود برای مدیریت شهرداری آورده‌ام، با زحمت آمده‌اند، چون قبول نمی‌کردند به اهواز بیایند؛ این مدیران متهم شدند که توانمند نیستند و حواشی به وجود آمد، اما به آن‌ها گفتم اگر با خدا معامله کردید به این حرف‌ها گوش ندهید.

وی با بیان اینکه ادعا ندارم از مدیران اهواز توانمندتر هستم، گفت: امروز به اهواز تعهد داده‌ام؛ تنها دو دلیل می‌تواند من را از شهرداری اهواز جدا کند یکی مخالفت اعضای شورا است و دیگری مرگ.

امینی در خصوص بحث مطالبات شهرداری‌ها از بابت عوارض آلایندگی‌ها عنوان کرد: با پیگیری مطالبات شهرداری از بخش آلایندگی، بخش اعظمی از مسائل مالی شهرداری را رفع و رجوع می‌کنیم که اگر این مهم انجام شود علاوه بر پرداخت تمام بدهی شهرداری به پیمانکاران و کارکنان، سهم بسیار مناسبی برای توسعه شهر و اجرای طرح‌های عمرانی باقی می‌ماند.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از عصر ایران، تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: asriran.com/۸۱۷۳۴۰
اخبار مرتبط
برچسب ها: انتصاب ، شهردار ، اهواز ، اصفهان
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین