پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 April 13
کد خبر: ۳۶۷۹۰۵
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹
رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: مهد‌های کودک به صورت غیر دولتی اداره می‌شود و مربیان آن تابع قانون کار حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.

شعار سال:بعد از کش مکش‌های زیاد، اداره و مدیریت مهدهای کودک بالاخره به وزارت آموزش و پروش سپرده و از سازمان بهزیستی کشور در این زمینه سلب وظیفه شد. اما این روزها که تب و تاب  تصویب و اعمال قانون رتبه بندی معلمان به وجود آمده و معلمان آموزش و پرورش بالاخره بعد از 10 سال توانستند سر و سامان بگیرند این سوال برای بسیاری از مربیان مهدهای کودک، به وجودآمده است که آیا آن‌ها هم می‌توانند از قانون رتبه بندی بهره‌مند شوند؟
 
علیرضا حاجیان زاده، رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک درباره اعمال قانون رتبه بندی برای مربیان مهدهای کودک گفت: مدیریت مهدهای کودک به تازگی به وزارت آموزش و پرورش واگذار شده و مربیان مهدهای کودک مشمول قانون رتبه‌بندی معلمان نمی‌شوند.
 
وی درباره علت مشمول نشدن مربیان مهدهای کودک افزود: مربیان مهدهای کودک به صورت غیر دولتی با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند و در استخدام دولت نیستند.
 
حاجیان زاده ادامه داد: مهدهای کودک به صورت غیر دولتی اداره می‌شوند و مربیان آن تابع قانون کار حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه در برنامه‌های بعدی ما وجود دارد که بتوانیم مهدهای سراسر کشور را از نظر کیفیت رتبه بندی کنیم که انتظارات مشخص شود، تصریح کرد: درحال حاضر آیین نامه ها  و مقررات سازمان تعلیم و تربیت تدوین نشده است چرا که این سازمن نوپا و تازه تأسیس است اما بعد از تصویب دستورالعمل هایی ابلاغ می شود.
 
حاجیان زاده ادامه داد: بعد از تنظیم مقررات، درجه بندی بین مهدهای کودک مشخص می‌شود اما هنوز چیزی مشخص نیست.
 
رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک درباره زمان تصویب قوانین و آیین نامه های این سازمان ادامه داد:  امیدواریم تا پایان سال، مقررات و آیین نامه‌ها تصویب و عملیاتی شود.

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا  ، تاریخ انتشار:  25 آذر  1400، کدخبر:1274356 ، www.borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین