پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۱۴۷
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد بیان می کند: به عنوان مثال می توانیم در 5 معبر هیچ اقدامی برای رفع سدمعبر انجام ندهیم تا شهروندان لزوم برخورد با سدمعبر را به صورت عینی ببینند تا آگاه شوند که رفع سدمعبر در زندگی آنان تاثیر بسیار مثبتی دارد.
شعار سال: سید محسن رهنمایی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار می‌کند: در موضوع رفع سدمعبر در بخش تجهیزات و ماشین آلات و ... نا هماهنگی و بهم ریختگی خاصی احساس می‌شد که در دو سال اخیر به منظور ساماندهی این وضعیت اقداماتی انجام شد.

او ادامه می‌دهد: قدم اول ساخت هویت مستقل برای نیرو‌های سدمعبر بود که این مورد با یکسان سازی فرم لباس، یکدست کردن ماشین‌های سدمعبر، نصب تابلو و برگزاری دوره‌های آموزشی انجام شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح می‌کند: در قدم بعدی، سطح تحصیلی نیرو‌های سدمعبر برای به کار‌گیری ارتقا پیدا کرد و در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد نیرو‌های سدمعبر تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی دارند و ۹۵ درصد تجهیزات و ماشین آلات نوسازی شده است.

سید محسن رهنمایی با بیان اینکه اصلاح آیین نامه قدم بعدی اقدامات به منظور ساخت هویت مستقل برای نیرو‌های سدمعبر است، می‌افزاید: نسبت به ۲ سال گذشته سدمعبر متحول شده و به عنوان الگوی دیگر شهر‌های کشور قرار گرفته است؛ بسیاری از شهرداری‌های کلانشهر‌ها به منظور استفاده از تجربیات مشهد در این زمینه به این شهر سفر کرده‌اند.

او تاکید می‌کند: دوره‌های رفع سدمعبر ترمیمی برای نیرو‌های رفع سدمعبر با حضور اساتید مجرب برگزار شده و اکیپ‌های مصالحه گر تا پایان سال جاری فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

رهنمایی با اشاره به اینکه متاسفانه در موضوع رفع سدمعبر شهروندان آگاهی لازم را ندارند و ما نتوانسته ایم جامعه را اغنا کنیم، می‌گوید: اگر رفع سدمعبر کنترل و نسبت به رفع برخی مشکلات آن اقدام نشود مشکلات بسیار زیادی برای شهروندان به وجود می‌آید که می‌تواند در زندگی آنان تاثیر گذار باشد؛ هدف سدمعبر ترمیمی پیشگیری از تخلف قبل از وقوع است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد بیان می‌کند: به عنوان مثال می‌توانیم در ۵ معبر هیچ اقدامی برای رفع سدمعبر انجام ندهیم تا شهروندان لزوم برخورد با سدمعبر را به صورت عینی ببینند تا آگاه شوند که رفع سدمعبر در زندگی آنان تاثیر بسیار مثبتی دارد.

وی افزود: در این مورد نیازمند اقدام فرهنگی و رسانه‌ای هستیم تا مشارکت اجتماعی شهروندان افزایش پیدا کرده و آنان در این موضوع با مدیریت شهری همکاری کنند.

رهنمایی با اشاره به برنامه ریزی جهت راه اندازی هشتکی با عنوان من حامی حقوق پیاده هستم، می‌گوید: در این کمپین از حقوق شهروندان به منظور استفاده آسان از پیاده رو حمایت شده و برای اقدامات خوب در زمینه سدمعبر تشویق در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد می‌افزاید: برخی از شهروندان گمان می‌کنند مواردی که در رفع سدمعبر جمع آوری می‌شود به ادارات خدمات شهری انتقال داده شده و از آن استفاده می‌شود در صورتی که تمامی این موارد صورت جلسه شده و به انبار متمرکز مربوطه انتقال داده شده و مالک اقلام با برگه رسید جمع آوری می‌تواند وسایل خود را به صورت کامل تحویل بگیرد.

دست فروشان پس از جمع آوری در اماکن مناسب ساماندهی می‌شوند

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد درباره جمع آوری دست فروشان، اظهار می‌کند: در برخورد با دست فروشان‌شان و منزلت آنان حفظ می‌شود؛ دست فروشان بعد از جمع‌آوری در مکان‌های جایگزین ساماندهی می‌شوند؛ هیچ دستفروشی بدون مکان جایگزین و درنظر گرفتن محل جدید برای راه اندازی کسب و کار جمع آوری نمی‌شود.

وی می‌افزاید: طبق تفاهمی که با کمیته امداد انجام شده برای برخی از دستفروشان با کمک کمیته امداد ایجاد اشتغال شده و آنان زیر چتر حمایتی مدیریت شهری و کمیته امداد قرار می‌گیرند و چندین محل استقرار جهت فعالیت توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری برای آنان در نظر گرفته می‌شود.شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار:۲۸ آذر ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۱۷۱۱۱۲، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین