پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۳۴۱
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
نشست روسای پارک‌های علم و فناوری با حضورمحمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان پژوهشی و فناوری و نوآوری و روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران آغاز شد.
شعار سال: نشست روسای پارک‌های علم و فناوری هم اکنون با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان پژوهشی و فناوری و نوآوری و روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری است.

علیرضا عشوری، رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در این برنامه گفت: پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علم و صنعتی ایران از اردیبهشت سال جاری مجوز تاسیس دریافت کرد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰ شرکت دانش فناور در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علم و صنعتی ایران فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۹۱ شرکت دانش بنیان است و ۶۵ درصد شرکت‌های فعال در مجموعه پارک علم و فناوری سازمان شرکت‌های دانش بنیان هستند و به عنوان رکورد شناخته می‌شود.

عشوری تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ فناوری مختلف توسط شرکت‌های دانش بنیان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تجاری سازی شده است و حتی برخی از محصولات صادر می‌شوند. گردش‌های مالی شرکت‌های ما در سال گذشته بالغ بر ۱،۶۰۰ میلیارد تومان بوده است و پیش بینی ما برای سال جاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: بیش از ۱۴۵۰ نفر به عنوان نیروی متخصص در شرکت‌های دانش بنیان سازمان مشغول به فعالیت هستند که بیش از ۲۰۰ نفر آن‌ها دارای مدرک بهشتی و حدود ۵۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۶۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی هستند.

عشوری اضافه کرد: میانگین سنی فعالان پارک‌های علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ۳۳ سال است و این افراد جزو رتبه‌های علمی کشور به شمار می‌آیند. در حوزه فضا، نانو، انرژی، مهندسی پزشکی و … فعالیت می‌کنیم.

وی ادامه داد: بحث انعقاد تفاهم نامه بین سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و معاونت نوآوری و فناوری زمینه جدیدی از توسعه فعالیت‌ها برای ترویج و کارآفرینی در حوزه نوآوری کشور را ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تاکید کرد: امیدواریم با تجربه ۴۰ ساله سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بتوانیم به تسهیل فرآیند تجاری سازی و کارآفرینی در کشور کمک کنیم.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازایلنا، تاریخ انتشار:۳۰ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۱۷۲۵۱۵، ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین