پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۰۶۰۱
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده با این هدف رفته که به تکالیف برجامی خود عمل کنند، دیگر پرانتز و بحث دشوار چه چیزی است که گفته می‌شود؟ کاملا بحث روشن است و طرف‌های مقابل باید به تکالیف برجامی خود عمل کنند. باید اخبار درست به افکار عمومی داخلی داده و روشن شود این پرانتز‌ها چه هستند که طرح شدند؟ دوباره بلای برجام بر سر ما نیاید.

شعار سال:رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی، تاکید کرد: تیم مذاکره کننده با این هدف به وین رفته که به تکالیف برجامی خود عمل کنند، دیگر پرانتز و بحث دشوار چه چیزی است که گفته می‌شود؟
 
فریدون عباسی، با اشاره به روند مذاکرات برجامی در وین، بیان کرد: تیم مذاکره کننده ما رفع تحریم‌ها را باید دنبال کند و بحث هسته‌ای در این مذاکرات ندارد. در اخباری که منتشر می‌کنند، از کلمات دیپلماتیک استفاده می‌کنند که هیچ نتیجه‌ای از آن نیز حاصل نمی‌شود؛ مثلا می‌گویند کار‌ها خیلی جلو رفته، مسائلی حل شده است و شرط و شروط‌ها کم شده است، اما قسمت دشوار باقی مانده است، این یعنی هیچ. اگر اخبار منتشر شده و صحبت‌های مقام مسئول و وزیر خارجه را بررسی کنیم می‌بینیم تا حالا تفاوتی با مذاکرات ۲۰ سال گذشته دیده نمی‌شود.
 
وی در ادامه اظهار کرد: مذاکرات کلا دشوار است و ما دنبال حل مسائل ساده و پیش پا افتاده در مذاکرات نیستیم. تیم مذاکره کننده باید بگوید تحریم‌ها چه مواردی است و بر اساس برجام باید برداشته شود؟ دیگر بحث و شرط و شروطی در میان نیست. برجام به ما تحمیل شد و ما نیز یکبار این تحمیل را پذیرفتیم، ما برجام را پذیرفتیم که مثلا با دنیا تعامل کنیم. آیا تعامل این است که آن‌ها هر بلایی خواستند سر ما بیاورند و ما را محدود کنند و ما از حقوق خود بهره‌مند نشویم و فقط یکسری تکالیف را بپذیریم.
 
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تیم مذاکره کننده با این هدف رفته که به تکالیف برجامی خود عمل کنند، دیگر پرانتز و بحث دشوار چه چیزی است که گفته می‌شود؟ کاملا بحث روشن است و طرف‌های مقابل باید به تکالیف برجامی خود عمل کنند. اگر این موضوع را نمی‌توانند به نتیجه برسانند باید مشخص کنند که تا چه حد از مصوبه مجلس عدول خواهند کرد. آنگاه تیم مذاکره کننده بیاید و با مجلس صحبت کند تا ببینیم آیا باید از قانون عدول کنیم و اکنون صلاح کشور چیست؟
 
رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی در ادامه تاکید کرد: اینقدر هم نباید موضوع را کش و قوس داد. باید اخبار درست به افکار عمومی داخلی داده و روشن شود این پرانتز‌ها چه هستند که طرح شدند؟ دوباره بلای برجام بر سر ما نیاید.
 
وی گفت: از نظر بنده توافق در صورتی حاصل می‌شود که در منطقه اقتدار خودمان را حفظ کنیم. ما باید خاک ریز‌ها را در مقابل دشمن خارج از مرز‌های سوریه برپا کنیم، ما باید بر روی رژیم صهیونیستی فشار بگذاریم، ما باید بر آرمان انقلاب که حذف رژیم صهیونیستی است پافشاری کنیم. رژیم صهیونیستی با لابی‌ای که دارد بر ما فشار وارد می‌کند و ما نیز باید باور کنیم که به این رژیم باید ضربه بزنیم.
 
عباسی افزود: به جای هزار زخمی که می‌خواهند بر پیکر جمهوری اسلامی وارد کنند ما باید ۵۰ هزار زخم بر آنان وارد کنیم. جبهه مقاومت و جهان اسلام باید محاصره غزه را بشکنند و بلندی‌های جولان را آزاد کنیم، آنگاه حتما در مذاکرات جواب خواهیم گرفت. ما باید مذاکره کنیم، اما تا فشار بر روی رژیم صهیونیستی نباشد ما در مذاکرات نتیجه مطلوب کشور را نخواهیم گرفت.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی دیدارنیوز  ، تاریخ انتشار:  28 دی 1400، کدخبر: ،www.didarnews.ir،119224

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین