پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۱۳۹۱
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳
بنابر مستندات درج شده دراین گزارش، شهریورماه امسال شرکت تندگویان مزایده‌ای تحت عنوان فروش ۱۶۹ قلم کالای ضایعاتی را برگزار و شرکتی تحت عنوان "ا-ف-د-ب" برنده ۲ قلم ازاین کالا می‌شود؛ اما در اقدامی قابل تامل مسوولان پتروشیمی تندگویان از تحویل کالای خریداری شده توسط شرکت مذکور علی‌رغم پرداخت پیش فاکتور، خودداری و این اقلام را بنابر ادعای مدیرعامل این شرکت به شرکتی دیگر تحویل می‌دهند و البته پاسخ شفافی هم برای این اقدام به شرکت برنده نمی‌دهند!

شعار سال:بدر پی افشاگری از روند غیرقانونی مرسوم شده در بخش‌های خرید و تدارکات و همچنین واحد فروش پتروشیمی‌ها، بخش دوم تخلفات پتروشیمی تندگویان اینبار در قسمت مزایده و فروش ضایعات این شرکت منتشر خواهد شد.

بنابر مستندات درج شده دراین گزارش، شهریورماه امسال شرکت تندگویان مزایده ای تحت عنوان فروش ۱۶۹ قلم کالای ضایعاتی را برگزار و شرکتی تحت عنوان "ا-ف-د-ب" برنده ۲ قلم ازاین کالا می‌شود؛ اما در اقدامی قابل تامل مسوولان پتروشیمی تندگویان از تحویل کالای خریداری شده توسط شرکت مذکور علی‌رغم پرداخت پیش فاکتور، خودداری و این اقلام را بنابر ادعای مدیرعامل این شرکت در گفت وگو با "نفتی‌ها" به شرکتی دیگر تحویل می‌دهند و البته پاسخ شفافی هم برای این اقدام به شرکت برنده نمی‌دهند!

این درحالی است که بنابراظهارات مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت "ا-ف-د-ب"، تا کنون علی‌رغم نامه نگاری‌های صورت گرفته و حتی ارسال اظهارنامه قضایی مبنی بر اقدام به شکایت در راستای خیانت در امانت و فروش مال غیر اما مسوولان این شرکت نه تنها اقدامی نکرده‌اند بلکه سکوت خود را در خصوص علت اینکار خود، نشکسته‌اند.

بنابرمستندات ارسالی به دفتر "نفتی‌ها"، شرکت مذکور پس از سکوت مسوولان این پتروشیمی در نهایت اقدام به ثبت اظهارنامه قضایی در تاریخ ۲۱ دی ماه سالجاری می‌نماید که ظاهرا علی‌رغم تاکید بر مهلت یک هفته‌ای برای پاسخ مسوولان پتروشیمی تندگویان اما سکوت تنها پاسخ مسوولان امر بوده است.
در متن این اظهارنامه قضایی خطاب به پتروشیمی تندگویان آمده است:" با توجه به قرارداد فروش به شماره ۲۲۷۶_۱-۲۸ ص-پ-ق با شرکت "ا-ف-د-ب" که برابر قرارداد مرقوم پودر پی تی ای ضایعاتی به مقدار ۴ هزار تن وخاکستر کوره به مقدار  ۷۰۰ تن به شرکت فوق فروخته شده است و علی‌رغم انعقاد قرارداد و صدور ضمانتنامه و پرداخت وجه طبق پیش فاکتورها و صدور حواله و مالکیت مسلم این شرکت بر اقلام فوق، پتروشیمی تندگویان در تخلفی آشکار مبادرت به واگذاری پودر پی تی ای ضایعاتی که متعلق به این شرکت بوده به اشخاص دیگری که موضوع قرارداد آنان امر دیگری بوده نموده و تا کنون علی‌رغم مراجعات مکرر و ارسال نامه به شماره ۷۸۰-۲۳۴۵ از تحویل پودر ضایعاتی امتناع می‌نمایند. از آنجاییکه اقدام شرکت پتروشیمی مصداق فروش مال غیر است لذا به موجب این اظهارنامه به شما اخطار می‌شود که جلوی این اقدام غیرقانونی گرفته شود و ظرف مدت یک هفته نسبت به تعیین و تحویل اجناس خریداری شده اقدام نمایید و اقلامی که توسط این شرکت خریداری شده ولی به اشخاص دیگر مجددا فروخته شده یا واگذار گردیده مسترد و تحویل این شرکت نمایید. همچنین نسبت به تحویل خاکستر کوره به مقدار مذکور در قرارداد اقدام نمایید. درغیراینصورت ضمن مراجعه به مراجع قضایی و کیفری نسبت به تقدیم شکایت اقدام خواهد شد. ضمنا نشانی انبارها و محل نگهداری کالاها و محصولاتی که متعلق به این شرکت بود و به اشخاص دیگر واگذار شده محفوظ است که عندالزوم در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد گرفت."
به گفته مدیرعامل "ا-ف-د-ب" ، شرکتی دیگر تحت عنوان "پ-ا-ص" مدعی شده مواد پودر پی تی ای ضایعاتی متعلق به آنهاست و مسوولان پتروشیمی تندگویان نیز این مواد را به این شرکت تحویل داده اند. بنابراظهارات وی، علی‌رغم پرداخت وجه و مالکیت این شرکت بر کالای فوق الاشاره شرکت تندگویان این کالا را تحویل شرکتی دیگر داده و از بارگیری شرکت ا ف د ممانعت گردیده است.
ظاهرا شنیده می‌شود شرکت مذکور رابطه بسیار نزدیکی با مسوولان این پتروشیمی دارد و در سال ۱۳۹۹ نیز قراردادی تحت عنوان فروش ۵۰۰۰ تن پودر ضایعاتی آغشته به لجن با شرکت تندگویان منعقد کرده که ظاهرا این مواد به تشخیص کارشناسان رسمی فاقد ارزش بوده و ماهیتاً تفاوت بسیاری با پودر ضایعاتی پی تی ای داشته است.
ازسویی دیگر ابهام دیگر در روابط میان پتروشیمی تندگویان و شرکت "پ-ا-ص" چون امضای قرارداد در قالب پودر پی تی ای آغشته به لجن اما خروج نزدیک به ۵ هزار تن پودر پی تی ای مشابه سفید که تفاوت قیمتی بسیاری دارند، وجود دارد که قطعا نهادهای نظارتی با ورود به موضوع فوق می‌توانند پرده از ابهامات موجود بردارند.
لازم به ذکر است نفتی‌ها" اعلام آمادگی می‌نماید توضیحات مدیران پتروشیمی تندگویان را نیز بدون هیچگونه دخل و تصرفی جهت تنویر افکار عمومی منتشر نماید.
 


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی نفتی ها  ، تاریخ انتشار:  3 بهمن1400، کدخبر: ،www.naftiha.ir،52402

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین