پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 04
کد خبر: ۳۷۲۸۰۵
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
در راستای احیای بوستان بزرگ رازی که با هدف راه‌اندازی تفرجگاه خانوادگی در مرکز شهر برنامه‌ریزی شده است؛ لایروبی دومین دریاچه مصنوعی شهر تهران آغاز و تاکنون بیش از ۲۵۰ تن لجن برای تبدیل به کمپوست جمع‌آوری شده است.

شعار سال:به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، سید محمد موسوی شهردار منطقه با بیان این که دریاچه رازی با وسعت ۱۵ هزار متر مربع در بوستان ۴۰ هکتاری رازی واقع شده است، گفت: به منظور احیای این بوستان بزرگ که می تواند به عنوان یک مرکز تفریحی و تفرجگاه خانوادگی مورد استفاده عموم شهروندان به ویژه ساکنان محله های مرکزی شهر قرار گیرد، عملیات لایروبی دومین دریاچه مصنوعی شهر تهران از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه در حال انجام است.

شهردار منطقه ۱۱ افزود: به منظور استفاده بهینه از این دریاچه و رفع آلودگی های زیست محیطی، ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهری، جلوگیری از رسوب گذاری و زیباسازی بصری برای جذب گردشگر، عملیات لایروبی و پاکسازی کف دریاچه مصنوعی بوستان رازی در حال انجام است.

موسوی ادامه داد: بوستان رازی به عنوان بزرگترین و مجهزترین فضای سبز مرکز شهر تهران مورد استفاده بسیاری از خانواده ها و جوانان است که با آبگیری مجدد دریاچه، امکانات تفریحی آن نیز دایر خواهد شد.

به گفته موسوی؛ عملیات لایروبی و پاکسازی دریاچه بوستان رازی با استفاده از ماشین آلات و توان داخلی شهرداری منطقه ۱۱ توسط پیمانکاران بدون هیچگونه هزینه ای در دست اقدام است که این موضوع به لحاظ صرفه جویی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان در بودجه شهر حائز اهمیت است.

او همچنین بیان کرد: برای اجرای این عملیات با استفاده از سه دستگاه جنتکس طی مدت چهل روز نسبت به تخلیه آب، لایروبی، رسوب برداری و پاکسازی کامل کف و جداره های دریاچه اقدام شده است.

موسوی همچنین با اشاره به این که عملیات تخلیه آب بدون اتلاف آب انجام شده است، یادآور شد: تاکنون بیش از ۲۵۰ تن لجن از محل دریاچه جمع آوری شد که نسبت به حمل آن به کهریزک و تحویل برای تبدیل به کمپوست اقدام شد.

شهردار منطقه ۱۱ با تأکید بر این که تأمین امنیت، رفاه و تجهیز بوستان به امکانات تفریحی و ورزشی مدنظر ما است، گفت: با پاکسازی کامل این دریاچه به زودی عملیات آبگیری مجدد انجام خواهد شد.
 


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری تحلیلی شهر ، تاریخ انتشار: 24 بهمن1400، کدخبر:17929 ، www.shahr.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین