پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۳۰۶۳
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
«حمد جابر العلی» وزیر دفاع و «احمد المنصور» وزیر کشور کویت که هر دو معاون نخست وزیر هم هستند، استعفای خود را تقدیم صباح الخالد نخست وزیر این کشور کردند.
شعار سال: وزرای دفاع و کشور کویت «در اعتراض به سوء استفاده نمایندگان مجلس از ابزار استیضاح» استعفای خود را تقدیم نخست وزیر کردند.

«حمد جابر العلی» وزیر دفاع و «احمد المنصور» وزیر کشور کویت که هر دو معاون نخست وزیر هم هستند، استعفای خود را تقدیم صباح الخالد نخست وزیر این کشور کردند.

العلی در گفتگو با روزنامه کویتی «القبس» ضمن ابراز تاسف عمیق خود از «سوء استفاده مجلس از ابزار قانون اساسی کشور» اعلام کرد که این سوء استفاده‌ها باعث شد تا استعفای خود را تقدیم نخست‌وزیر کنیم.

وی افزود: ما قسم خورده‌ایم که بیت المال را حفظ کنیم و اقدامات اصلاحی و قانونی را انجام داده‌ایم؛ اما در این فضا نمی‌توانیم به نتیجه مطلوب برسیم؛ چرا که فضا به گونه‌ای است که گویی آنچه لازم و مطلوب است، شکست است نه موفقیت و دستاورد.

العلی استیضاح در مجلس را یک «حق قانون اساسی» توصیف کرد؛ اما «اقدامات پارلمان مانع از تحقق خواسته‌های مردم وفادار کویت شد که به امید تحقق خواسته‌هایشان، به ما اعتماد کردند».

وزیر دفاع کویت در پایان خاطرنشان کرد: «به همین دلیل تصمیم گرفتم استعفا کنم...، چون آمدم کار را به سرانجام برسانم و برنامه اصلاحی دارم؛ اما در این شرایط نمی‌توان این کار را انجام داد».شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰، کدخبر:۸۲۷۴۳۱، www.asriran.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین