پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۰۵۹
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
ثبت نام مهمانی و انتقال دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از فردا اول اردیبهشت در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.
شعار سال: سازمان امور دانشجویان اعلام کرد؛ در راســتای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر مهمانی و انتقال ضروری دانشجویان زمان ثبت نام متقاضیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir انجام می‌شود.

همچین با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام موسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، در صورت تداوم وضعیت بیماری، مهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم می‌باشد و موافقت موسسات مبدا و مقصد با درخواست‌های مربوطه در صورت بازگشت به شرایط عادی در موسسات آموزش عالی امکان پذیر خواهد بود.

دانشگاه‌ها و موسسات باید زمان شروع ثبت درخواست‌های مهمانی و انتقال را با استفاده از ابزار‌های مناسب اطلاع رسانی علی الخصوص از طریق فضای مجازی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند.

دانشگاه‌های مبدأ باید بر اساس مفاد آیین نامه (در صورت تصویب آیین نامه جدید ابلاغ خواهد شد) درخواست دانشجو را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط از اول خرداد تا ۱۵ تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریزنمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد از طریق سامانه ارسال نماید. سپس دانشگاه‌های مقصد حداکثر تا پایان مرداد ماه نسبت به بررسی تقاضا‌ها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام نماید.

دانشجو در صورت داشتن شرایط خاص، ضمن آگاهی از شرایط حاکم به دلیل بروز بیماری کرونا و شرایط دانشگاه مبدا و مقصد باید با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (اول تا ۳۱ اردیبهشت) درخواست خود مبنی بر بر نوع آن (۲ نیم سال مهمانی، تمدید مهمانی، مهمان دائم و انتقال) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.

متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا باید در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست خود را ارائه کنند.

متقاضی مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحد‌های درخواستی ارائه شده در خصوص شرایط خاص و درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

دانشگاه انتخابی حتما باید در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهر‌های نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از تردد‌های غیرضروری جلوگیری شود.

در این زمینه معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، دکتر اردوان ارژنگ با توجه به آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان، متقاضی مهمانی و انتقال به سایر دانشگاه‌ها، طبق اطلاعیه شماره یک اداره کل امور دانشجویان داخل، سامانه ثبت درخواست مهمانی و انتقال دانشجویان دوره‌های کادانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و دکترای حرفه‌ای (سامانه سجاد https://portal.saorg.ir) از تاریخ فردا اول اردیبهشت فعال خواهد شد و تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ برای ثبت درخواست توسط متقاضیان دارای شرایط خاص ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد؛ دانشگاه‌های مبدأ موظف هستند درخواست دانشجو را بررسی کرده و در صورت داشتن شرایط از یک خرداد تا ۱۵ تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال کنند. سپس دانشگاه‌های مقصد موظفند از تاریخ ۱۶ تیرماه تا ۳۱ مرداد سال جاری نسبت به بررسی تقاضا‌ها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام کند.

به گفته ارژنگ، در سامانه مذکور بر اساس بند "پ" قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آیتم "دانشجوی خانم دارای فرزند زیر دو سال" به موارد اضافه شده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از جامعه خبری تحلیلی الف، تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱، کد خبر: ۴۰۱۰۱۳۱۰۸۲، www.alef.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین