پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۹۵۰
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۷
برخی تجار بد عهد ترکیه از طریق برخی واسطه‌ها در صدد حضور دوباره در بازار کالا‌های اساسی ایران هستند.
شعار سال: علی جعفری از تاجران کالا‌های اساسی طی گفت و گویی با خبرنگار یک رسانه، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: برخی تجار خارجی از جمله یک تاجر ترک طی سال‌های اخیر و در شرایط سخت تحریمی به تعهدات خود در قبال فروش و تحویل کالا‌های اساسی به ایران عملکرد مطلوبی نداشته اند و به همین دلیل از بازار ایران کنار گذاشته شدند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل عملکرد این تجار، عملا بخش خصوصی تمایلی به همکاری با تجار بدسابقه ندارد، اما متاسفانه شنیده شده که یک تاجر بد عهد ترکیه از طریق یکی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی در دولت قبل (که در زمان حضورش، شرکت پشتیبانی امور دام حدود یک میلیون تن کالا از طرف ترک خریداری کرده است) در حال رایزنی برای حضور مجدد در بازار ایران است.

این تاجر بین المللی کالا‌های اساسی گفت: این شرکت بدعهد ترکیه‌ای در گذشته علاوه بر عدم اجرای تعهدات خود در قبال شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی ایران، محصولات بی کیفیی از جمله برنج، روغن نباتی و دانه سویا راهی ایران کرده است که واردکنندگان ایرانی را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

وی افزود: عدم حمل ۲۱۰ هزار تن گندم شرکت بازرگانی دولتی به رغم تخصیص ارز و ۳۰ هزار تن روغن سویای شرکت بازرگانی دولتی و همچنین تاخیر ۴ ماهه در تحویل کنجاله سویای شرکت پشتیبانی امور دام در شرایط سخت تحریمی کشور از جمله اقدامات این تاجر ترکیه‌ای است.

جعفری در ادامه تصریح کرد: به دلیل عملکرد نامناسب این شرکت ترکیه‌ای بخش خصوصی تمایلی به همکاری با این شرکت ندارد و عملا از مناقصات شرکت‌های دولتی نیز کنار گذاشته شده بود، اما بیم آن می‌رود شرکت‌های دولتی فعال در زمینه کالا‌های اساسی نظیر شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی ایران از طریق رایزنی‌های برخی افراد و به دلیل شرایط موجود در بازار فریب بخورند و پای این تاجر دوباره و با روی کار آمدن مدیران جدید در وزارت جهاد کشاورزی نیز به ایران باز شود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری اقتصاد غذا، تاریخ انتشار:۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۵۲۵۴۸، www.foodpress.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین