پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۸۱۴۹
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد سراسر کشور، گفت مدارس هیات امنایی مدارس عادی محسوب می‌شوند و حق دریافت هیچ‌گونه وجه در هنگام ثبت‌نام ندارند. دریافت وجه بابت فوق‌برنامه‌ها نیز در طول سال و با تصویب شورای مدرسه مجاز است.
شعار سال: سید‌مجتبی هاشمی، رئیس ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش در آئین گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور که در شیراز برگزار شد، اظهار کرد: ثبت‌نام دانش آموزان فرآیندی بین بخشی است که نیازمند هماهنگی و همراهی حوزه‌های مربوطه است.

وی فرآیند ثبت‌نام را نخستین گام سال تحصیلی آینده برشمرد و افزود: ثبت‌نام‌ها با هدف آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود. شرایط ثبت‌نام نسبت به قبل کمی متفاوت است، زیرا در دوسال اخیر آموزش‌های حضوری جایگزین آموزش‌های حضوری شده بود لذا برگشت مدارس به روال قبل از کرونا نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و همت مضاعف است.

هاشمی تصریح کرد: تکریم اولیا در فرآیند ثبت نام و در تعامل مدرسه با اولیا، از راهبرد‌های ما در سال جدید تحصیلی خواهد بود.

وی بر نظارت‌های دقیق بر فرآیند ثبت‌نام تاکید و عنوان کرد: تحقق شعار دولت مردمی مبنی بر رعایت اصول عدالت محوری مردم‌داری و قانون‌مداری، رعایت اصل کرامت انسانی، رفع دغدغه والدین، اطلاع‌رسانی به موقع، انسجام و هماهنگی در ستاد‌های ثبت‌نام و ... از اصول روح حاکم بر فرآیند ثبت‌نام خواهد بود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خاطرنشان کرد: تشکیل ستاد‌های ثبت‌نام، استقرار دبیرخانه ستاد ثبت‌نام در ادارات ارزیابی عملکرد، تشکیل تیم‌های نظارتی، جذب حداکثری لازم‌التعلیمان، هماهنگی با نهاد‌های محلی و ... از نکات مهم و کلیدی در دستورالعمل ثبت‌نام در سال تحصیلی جدید است.

وی ادامه داد: بر اساس آئین‌نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص وجود دارد و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش، دربافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتب درسی را ممنوع دانست و افزود: مدارس هیات امنایی مدارس عادی محسوب می‌شوند و حق دریافت هیچگونه وجه در هنگام ثبت‌نام ندارند. دریافت وجه بابت فوق برنامه‌ها نیز در طول سال و با تصویب شورای مدرسه مجاز است.

هاشمی اضافه کرد: روسای ادارات اررزیابی و عملکرد، نسبت به هیچ مسئله‌ای نباید بی‌تفاوت باشند و در برابر مسائل حساس و به موقع عکس العمل نشان دهند.

وی مشارکت نوآموزان در برنامه سنجش را امری ضروری دانست و اظهار کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان‌های دوره اول و دوم استعداد‌های درخشان با رعایت کف نمره مدرسه مقصد و به شرط وجود ظرفیت، مطابق ضوابط نقل و انتقال این مدارس و از طریق سامانه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس اسنعداد‌های درخشان، با موافقت استان‌های مبدا و مقصد انجام می‌شود.

شایان ذکر است گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها با شعار ایران قوی در پرتو نظارت، پاسخگویی وتعالی سازمانی، در باشگاه فرهنگیان شماره دو شیراز آغاز شد.

بر این اساس در این گردهمایی که با رویکرد بررسی و تشریح فرآیند ثبت نام دانش آموزان در سال جدید تحصیلی برگزار می‌شود برنامه‌های متنوعی از جمله؛ سخنرانی ها، کارگاه‌های آموزشی، پخش کلیپ و سرود، تشریح آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های ثبت نام و ...، ارائه می‌شود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا، تاریخ انتشار:۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۷۸۰۲۹۰، www.rokna.net
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین