پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۳۵۱
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
وزارت انرژی و معدن عمان در بیانیه‌ای گفت: در ارتباط با توسعه مشترک میدان نفتی و توزیع سهم هر کشور، از مدت‌ها پیش، رایزنی‌ها و گفتگو‌هایی در جریان بوده، اما هنوز به توافق منجر نشده است.
شعار سال: وزارت انرژی و معدن عمان امروز با صدور بیانیه‌ای در صفحه رسمی خود در توئیتر سخن «محمد بن حمد الرمحی» وزیر انرژی و و معدن این کشور را تکذیب کرد و گفت که هیچ توافقی با ایران در خصوص تقسیم سهم دو طرف از میدان نفتی مشترک «هنگام» که در عمان با نام «غرب بخا» شناخته می‌شود، صورت نگرفته است.

در این بیانیه آمده است که این میدان نفتی در بستر دریا میان عمان و جمهوری اسلامی ایران واقع شده و از جانب عمان مشرف به استان «مسندم» است. بخش ایرانی این میدان نفتی «هنگام» و بخش عمانی آن «غرب بخا» است و عمان از سال ۱۹۸۵ اقدام به برداشت از این میدان نفتی می‌کند.

وزارت انرژی و معدن عمان افزود: «در ارتباط با توسعه مشترک میدان نفتی و توزیع سهم هر کشور، از مدت‌ها پیش، رایزنی‌ها و گفتگو‌هایی در جریان بوده، اما هنوز به توافق منجر نشده است.»

در ادامه این بیانیه تأکید شده که وزارت انرژی و معدن عمان اخیرا در هیچ نشست فنی یا مذاکرات تجاری در رابطه با این میدان نفتی حضور نیافته و از این رو هرگونه توافقی برای توزیع سهم میان شرکا تکذیب می‌شود.

این وزارت خانه همچنین نوشت که برای بهره‌برداری بیشتر از این میدان نفتی، باید در خصوص توسعه مشترک آن توافق صورت گیرد.

«محمد بن حمد الرمحی» وزیر انرژی و مواد معدنی عمان شنبه گذشته به خبرگزاری رسمی این کشور گفته بود که مسقط و تهران به دنبال توسعه میدان نفتی هنگام در مرز دریایی بین دو کشور هستند و ایران و عمان بر توسعه این میدان به گونه‌ای که با استخراج بیشتر آن، منافع و کاهش خسارات به نفع هر دو طرف باشد، توافق کرده‌اند.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از شهرآرا نیوز، تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۱۱۵۱۴، shahraranews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین