پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۶۸۱
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
اینکه دین مبین اسلام، تاکید خاص و الزامی بر رعایت عفاف و حجاب دارد، مورد قبول همه ما بوده و هست. اما یادمان نرود که اجرای این تاکید و الزام دینی، بستر‌های تربیتی و فرهنگی نیاز دارد که در عرض چند دهه از آن غافل بوده و پوسته گرایی کرده ایم. بدون مهیا سازی این دو بستر، ورود به مسئله باعث ایجاد تقابل و دوگانگی بشدت خطرناکی برای نظام خواهد شد که هر کارشناس امنیتی آن را تائید می‌کند. برخی از سروران ما نظیر آقای صدیقی، بدون نظر داشت به واقعیت‌های جامعه و کم توجهی به ظریف بینی‌هایی خاص، به این مسائل ورود می‌کنند (حول وظیفه مندی شخصی و سازمانی آنهم بحق)، که خروجی آن چندان همراستا با نیات و اهداف آغازین نخواهد بود.
شعار سال: حجت الاسلام صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: بعد از ادارات، ما به سراغ یکی دیگر از مهم‌ترین ارکان جامعه یعنی بازار و اصناف می‌آییم و در این زمینه دست یاری به سمت شما عزیزان دراز می‌کنیم تا ما را در حفظ و زنده نگه داشتن این حکم الهی کمک و یاری کنید.

حجت الاسلام صدیقی گفت: بعد از ادارات، ما به سراغ یکی دیگر از مهم‌ترین ارکان جامعه یعنی بازار و اصناف می‌آییم و در زمینه حجاب دست یاری به سمت شما عزیزان دراز می‌کنیم تا ما را یاری کنید.

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، نمایندگان، اعضای هیئت امنا و معتمدین اصناف و بازار برگزار شد.

حجت الاسلام صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در این جلسه گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک حکم الهی و نص صریح قرآن است که همه باید آن را برپا بدارند و همه ما نسبت به یکدیگر باید احساس مسئولیت داشته باشیم.

صدیقی افزود: خداوند مؤمنین را به امر به معروف و نهی از منکر سفارش می‌کند تا بیماری، آفت و زشتی را از جامعه دور کنند و اگر این موضوع در جامعه برپا می‌شد، این همه مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی در جامعه نداشتیم.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در حال حاضر در بحث عفاف و حجاب، ستاد طرحی ارائه داد و اول دولت را مکلف کرد تا وضعیت پوشش کارکنانش را سر و سامان بدهد و در همین راستا چندین جلسه با وزرا برگزار و به رئیس جمهور نیز این طرح ارائه شد، ایشان پس از مطالعه، به دستگاه‌ها ابلاغ کردند که براساس آن تمامی دستگاه‌ها باید وضعیت عفاف و حجاب را اصلاح کنند.

وی در پایان تاکید کرد: بعد از ادارات، ما به سراغ یکی دیگر از مهم‌ترین ارکان جامعه یعنی بازار و اصناف می‌آییم و در این زمینه دست یاری به سمت شما عزیزان دراز می‌کنیم تا ما را در حفظ و زنده نگه داشتن این حکم الهی کمک و یاری کنید.

در این جلسه که با هماهنگی اداره‌کل امور اصناف، سازمان‌ها و نهاد‌های مردمی ستاد در سالن جلسات شهدای امر به معروف و نهی از منکر ستاد برگزار شد، دبیرکل انجمن اسلامی اصناف و بازار و برخی از اعضای هیئت امنا به بیان مشکلات پرداختند و راه کار‌هایی برای حل این مشکلات با استفاده از ابزار‌های قانونی ستاد و ظرفیت‌های مردمی بازار مورد توجه قرار گرفت.
طرح عفاف و حجاب، امری فرهنگی و تربیتی است، با آتش بازی نکنید آقای صدیقی

نماينده مجلس: ادامه گشت ارشاد به این شکل جز ضربه به باور‌های دینی و ایجاد هزینه‌ بیشتر برای نظام دستاوردی نخواهد داشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، تاریخ انتشار:۲۳ خرداد ۱۴۰۱، کدخبر: ۱۵۵۵۶۷۸، www.jamaran.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین