پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۵۱۴
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ صبح امروز (شنبه یازدهم تیر ماه) با رقابت ۱۹۰ هزار و ۹۱۰ داوطلب گروه آزمایشی زبان‌های خارجی وارد چهارمین و آخرین روز برگزاری شد.
شعار سال: در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ۱۲۷ هزار و ۹۷۳ نفر زن و بقیه مرد هستند. این داوطلبان نیز غیر از سوالات آزمون عمومی باید به ۷۰ سوال اختصاصی در ۱۰۵ دقیقه جواب دهند.

کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ با یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب از روز چهارشنبه هشتم تیر ماه و با رقابت گروه آزمایشی هنر در سراسر کشور آغاز شد.
 
پایان کنکور سراسری با برگزاری آخرین روز رقابت در گروه زبان‌های خارجی

بر اساس آخرین آمار‌ها آزمون سراسری امسال حدود ۶۳ هزار نفر داوطلب بیشتر دارد، اما با توجه به اینکه داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه اصلی در گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی هم شرکت کنند، در کل تعداد ۱۲۰ هزار شرکت‌کننده آزمون سال ۱۴۰۱ بیش‌تر از سال قبل و میزان قابل توجه این افزایش در گروه علوم انسانی (۴۲ هزار و ۱۸ نفر) است.

داوطلبان در آزمون امسال برخلاف آزمون سال ۱۴۰۰ که پنج دفترچه و پنج پاسخنامه داشتند، ۱۴ دفترچه و پاسخنامه دارند. برای گروه‌های آزمایشی انسانی، علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی دو دفترچه و دو پاسخنامه برای دروس اختصاصی، اما برای گروه تجربی یک دفترچه و یک پاسخنامه، برای متقاضیان سهمیه بهیاری و برای آزمون‌های هنر و زبان نیز هر کدام یک دفترچه و یک پاسخنامه طراحی شده است.
 
پایان کنکور سراسری با برگزاری آخرین روز رقابت در گروه زبان‌های خارجی

نتایج اولیه؛ مرداد / نتایج نهایی؛ شهریور

نتایج اولیه آزمون سراسری سال جاری براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور به صورت کارنامه همانند سال‌های گذشته اواسط مردادماه خواهد بود.

انتخاب رشته داوطلبان، پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ از دهه سوم مردادماه ممکن خواهد بود و نتایج آن نیز هفته آخر شهریور از طریق سایت سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار:۱۱ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۴۸۰۵۶۴۷، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین