پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۱۰۶۵
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس به موارد عدم تطبیق آئین نامه رتبه بندی معلمان با قانون ورود پیدا کرده و اکنون در هیات تطبیق قوانین این موضوع مورد رسیدگی است.
شعار سال: جبار کوچکی نژاد در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس بیان کرد: رتبه بندی معلمان کار خوبی بود که هم مجلس و هم دولت و هم کل نظام پای آن ایستاده اند، اما در نوشتن آئین نامه آن به نحوی عمل شده که کل قانون زیر سوال رفته است. این آئین نامه فرهنگیان را به شدت عصبانی کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: برای معلمی که ۱۵ سال تدریس کرده و اکنون پیمانی است، اگر شناسنامه ندارد می‌توان برای آن شناسنامه تهیه کرد یا افرادی که مانده اند تا شامل رتبه بندی شده و بعد بازنشسته شوند باید دیده شوند. بطور کلی این آئین نامه اصل قانون که شفاف می‌باشد را زیر سوال برده و همچنان فرهنگیان را معطل کرده است. مجلس باید به این موضوع ورود کند. کمیسیون آموزش و تحقیقات باید از وزیر توضیح بخواهد. نباید به این شکل با این قانون شفاف، بازی کند.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر کوچکی نژاد بیان کرد: موارد عدم تطبیق آئین نامه رتبه بندی معلمان در هیات تطبیق قوانین مطرح شده و کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز نظر خود را اعلام کردند. مجلس به این موضوع ورود کرده و آن را دنبال می‌کند.
 
موارد خلاف قانون رتبه‌بندی برای اصلاح به دولت گفته می‌شود

منادی، رییس کمیسیون آموزش مجلس: آیین نامه رتبه بندی با قانون مغایرت‌هایی دارد، ولی فرهنگیان نگران دعوای بزرگان نباشند!

 هیات‌های ممیزه برای رتبه بندی تشکل شده و دارند کار خودشان را انجام می‌دهند، ما حمایت می‌کنیم و قابل تقدیر است که کار رتبه بندی را پیش می‌برند.

 هیات تطبیق مصوبات هم کار خود را شروع کرده است، اگر مواردی از آیین نامه بر خلاف قانون رتبه بندی معلمان باشد و نیاز به اصلاح داشته باشد به دولت گفته میشود تا اصلاح کنند.
تعداد بازدید : 3
رئیس سازمان برنامه و بودجه: احکام برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در حال آماده‌سازی است

میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت: ما برای رتبه‌بندی منبع گذاشتیم، دوستان تلاش می‌کنند احکام معلمان را در آموزش و پرورش آماده کنند و به محض آماده شدن احکام پرداخت‌ها در سقف بودجه انجام می‌شود، چون ریالی بخواهد بیشتر شود باید برای آن مصوبه قانونی بگیرند.

 بودجه رتبه‌بندی همان مبلغی است که در قانون بعد از همه تعدیل‌ها دیده شده و ۳۶ الی ۳۸ هزار میلیارد تومان در سقف بودجه است.
تعداد بازدید : 3
پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از منابع گوناگون
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین