پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۳۲۹
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
مطابق رای دیوان عدالت اداری آیین نامه انتخاب شهرداران فاقد اشکال قانونی تشخیص داده شده و همه شهرداران شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت از جمله تهران باید دارای سوابق مرتبط شغلی باشند.
شعار سال: مطابق رای دیوان عدالت اداری آیین نامه انتخاب شهرداران فاقد اشکال قانونی تشخیص داده شده و همه شهرداران شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت از جمله تهران باید دارای سوابق مرتبط شغلی باشند.

بر اساس این رای، تصدی شهرداری زاکانی خلاف صریح قانون است.
 
«زاکانی» از شهرداری نمی‌رود
 
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در نشست خبری صبح امروز خود با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری در رابطه با انتخاب شهرداران گفت: سوال و پاسخ دیوان عدالت اداری چیزی دیگر بوده و ربطی به آقای زاکانی ندارد و خوشحال نباشید وی از شهرداری نمی‌رود.

وی با بیان اینکه همه ساله در فروردین و اردیبهشت‌ماه میزان تحقق بودجه پایین است، گفت: امیدواریم روند تحقق بودجه بهبود پیدا کند.

چمران ادامه داد: آسایش و آرامش مردم و عدالت اجتماعی برای شورا و شهرداری اهمیت دارد و بر همین اساس در طول این یکسال ۸۵ جلسه شورای شهر برگزار و ۲۹ طرح و ۴۲ لایحه شهرداری اعلام وصول شد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مصوبات شورای شهر گفت: شورای ششم ۶۴ مصوبه داشته و شش پاسخ اعتراض به هیأت تطبیق فرمانداری داده شده است یک رأی در هیأت تطبیق به نفع ما صادر شده و رأی دیگر همچنان مسکوت است تا ببینیم تصمیم مجلس شورای اسلامی در خصوص کمیسیون ماده ۱۰۰ چه می‌شود، اما بر اساس شواهد این رأی نیز به نفع شورا صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ۲۲۲ مصوبه باغ در شورای ششم بررسی شده است در آغاز کار شورای ششم انبوهی از باغات پرونده باغات باقی مانده بود، اما هم اکنون باغات به روز بررسی می‌شود.

چمران تصریح کرد: در سال گذشته رأی یک پرونده نیز به نفع باغات صادر نشده، اما سال ماقبل این دوره دو پرونده در جنوب شهر پروانه دریافت کردند، اما شورای ششم با تعصب و به شدت دنبال این است که هیچ درختی قطع نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: تهران در گذشته یک باغ شهر بوده و هم اکنون به شهر سیمان و آجر تبدیل شده است. نباید به درختان با بغض و کینه نگاه کرد.

وی گفت: سال گذشته ۸۴ معبر نامگذاری شدند علاوه بر آن ۲۳۷ تذکر از سوی اعضا شورا و ۳۰ نطق پیش از دستور ثبت و سه مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی برگزار شده است.

چمران افزود: اعضای شورای شهر در جمع مردم و دستگاه‌ها و سازمان‌ها حضور پیدا کردند و ارتباط مردمی در این دوره شکل گرفت تا درک صحیح و شفاف از مشکلات مردم حاصل شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به فاصله شمال و جنوب تهران گفت: شاید کمتر شدن فاصله بین جنوب و شمال تهران عملی نباشد و نمی‌توان انتظار داشت که در سه یا چهار سال این فاصله را کمتر کرد.

چمران گفت: شهردار منطقه ۱۸ اعلام کرد که بیشترین بودجه مناطق به این منطقه اختصاص پیدا کرده است، اما این درحالیست که فکر می‌شود باید شهرداری‌های مناطق شمال تهران بودجه بیشتری داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به کمک مردم باید مسائل و مشکلات را برطرف کرد گفت: وقتی در مناطق جنوبی می‌بینیم که ساختمان‌ها نوسازی می‌شوند، موجب خرسندی ما می‌شود.

وی با اشاره به جوابیه تذکرات گفت: به دبیرخانه توصیه کرده‌ایم سیستمی طراحی شود تا جوابیه تذکرات را با پیگیری لازم از شهرداری دریافت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به رفع مشکل کانال عباس آباد شهرری گفت: نامه‌ای به وزارت نیرو ارسال کرده‌ام متأسفانه هنوز هم مشکل این کانال برطرف نشده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت خبری اصلاحات نیوز، تاریخ انتشار:۲۴ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۷۰۱۵، www.eslahatnews.com / خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۲۴ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۵۵۶۳۷۴۶، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین