پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۵۷۳
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی در نخستین روز مباحث عمومی هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شد که جهان با تهدید اشاعه هسته ای از سوی ایران و کره شمالی و خاورمیانه با تهدید تروریسم مواجه است. متاسفانه با وجود هشدارهای مکرر پایگاه تحلیلی خبری شعار سال به دستگاه دپلماسی و سامانه های امنیتی کشور جهت افشای چهره باج طلبانه فرانسوی ها در جریان پرونده هسته ای و بازی پلیس خوب- پلیس بد ، مقامات فرانسوی با دنیا و در پرونده هسته ای ایران، حساسیت لازم در عزیزان دیده نمی شود.

شعار سال : امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی در نخستین روز مباحث عمومی هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل ، مدعی شد که جهان با تهدید اشاعه هسته ای از سوی ایران و کره شمالی و خاورمیانه با تهدید تروریسم مواجه است. این اظهارات مکرون در حالی در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده است که تلویزیون فرانسه نیز گزارش داد، رئیس‌جمهوری فرانسه پس از دیدار با رئیس‌جمهوری ایران به خبرنگاران گفت: توپ دستیابی به توافق هسته ای از این پس در زمین ایران است. امانوئل مکرون همچنین به ضرورت فعالیت مستقل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران اشاره کرد.

پرونده هسته ای ایران و مهمان ناخوانده فرانسوی: جهان با تهدید اشاعه هسته‌ای از سوی ایران مواجه است !

بسیاری از تحلیل گران ، این موضع گیری مکرون را دنباله گیری سیاست خارجی باج طلبانه فرانسوی تحلیل نموده و معتقدند که تیر فرانسه در باج خواهی جدید از ایران درباره پرونده هسته ای،احتمالا به سنگ خورده است .
بسیاری از منتقدین، دستگاه دیپلماسی ایران و برخی نهادهای امنیتی درون کشور را برای حساسیت پائین جهت افشای چهره واقعی سیاست خارجه فرانسه برای شهروندان ایرانی مقصر می دانند. لازم به توضیح است که کشور فرانسه در سطوح بین المللی با بازی پلیس خوب - پلیس بد، اقدام به باج گیری های مکرر منجر به تامین منافع و منابع می کند. بر این قاعده لازم است که افکار عمومی و شهروندان ایرانی ، به حد لازم در خصوص این رسم کثیف اما جاری فرانسوی در حوزه سیاست خارجه، اطلاع داشته باشند.

انتقاد از روسیه و هشدار دودستگی در جهان : 

رئیس جمهوری فرانسه در ادامه سخنرانی در جمع عمومی سازمان ملل با انتقاد شدید از حمله روسیه به اوکراین گفت که، روسیه نمی‌تواند اراده را با همه‌پرسی در مناطق اشغال شده تحمیل کند. مکرون با اشاره به پیامدهای اقتصادی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین هشدار داد که خطر دودستگی جهان را تهدید می کند. کشورهایی که ساکت نشسته اند همدست امپریالیسم نوین هستند. هیچ کشوری نباید در برابر جنگ روسیه علیه اوکراین بی تفاوت بماند. وی مدعی شد: جنگی که روسیه به راه انداخته صلح جهانی و سازمان ملل را تضعیف می کند.

مکرون با نشان دادن روی پلیس خوب فرانسوی خود، با اشاره به سیلاب اخیر آسیای جنوبی گفت: یک سوم پاکستان زیر آب است و بسیاری از مردم جان باخته و مجروح شده اند. رئیس‌جمهوری فرانسه با اشاره به کشورهای سومالی، یمن و افغانستان گفت: آسیب‌پذیرترین مردم با خطر قحطی، همه‌گیری و تغییرات آب و هوایی مواجهند.


نظر محمد جواد لاریجانی درباره ژست سیاسی بی اثر فرانسه در مذاکرات برجام

تعداد بازدید : 0
دولت آقای رئیسی سیاست خود در مذاکرات را بر اصول خوبی بنا کرده است.

اعتقاد به مذاکرات احیای برجام به معنای این نیست که برجام را سند پرفایده یا مقدسی می‌دانیم. هزینه‌های سنگینی بابت برجام پرداخته‌ایم، ولی حقوقمان را مطالبه می‌کنیم.

قایم‌باشک بازی آمریکا در مذاکرات فایده‌ای برایشان ندارد.

اروپا خسارت بزرگی از جنگ اوکراین دیده؛ آمریکا ککش هم نگزیده است.

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین