پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۳۶۴۱
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
کمیسیون مرکزی انتخابات در لوهانسک و دونتسک امروز (جمعه) اعلام کرد، رفراندوم برای پیوستن این دو منطقه به روسیه در سراسر دو جمهوری لوهانسک و دونتسک آغاز شده است. روز چهارشنبه اعلام شد که جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک قرار است ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر برای پیوستن به روسیه رفراندوم برگزار کنند. دو منطقه دیگر یعنی زاپوریژیا و خرسون نیز روز جمعه رفراندوم برگزار خواهند کرد. این چهار منطقه بدلیل موقعیت ژئوپلتیکی خاص، ارزش بالایی برای اوکراین دارند.

شعار سال: کمیسیون مرکزی انتخابات در لوهانسک و دونتسک امروز (جمعه) اعلام کرد، رفراندوم برای پیوستن این دو منطقه به روسیه در سراسر دو جمهوری لوهانسک و دونتسک آغاز شده است.خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از ولادیمیر ویسوتسکی ، بیان داشته که ،کمیسیون مرکزی انتخابات در جمهوری لوهانسک ساعت شروع این رفراندوم را در ساعت ۸ به وقت مسکو اعلام نموده است.رای گیری طبق فرم قبلی تعیین شده در سراسر منطقه دونتسک انجام می‌گیرد که توسط مقام‌های این جمهوری کنترل می‌شود.

رفراندوم در لوهانسک و دونتسک برای پیوستن به روسیه

دو منطقه دیگر یعنی زاپوریژیا و خرسون نیز امروز رفراندوم برگزار می‌کنند.این رای گیری تا 27 سپتامبر که زمان شمارش آرا است، ادامه خواهد داشت. به دلایل امنیتی، مردم در چهار منطقه برای رای دادن در نزدیکی خانه‌هایشان دعوت می‌شوند و نه در مراکز رای گیری. امروز همچنین مراکز رای گیری برای آوارگان در تعدادی از شهرهای روسیه آغاز به کار کرد.

کمیسیون مرکزی انتخابات منطقه خرسون انتظار دارد حدود 750 هزار نفر در این همه پرسی شرکت کنند و نیم میلیون نفر در منطقه زاپوریژیا به عنوان رای دهنده ثبت نام کرده‌اند. برگه های رای برای 1.5 میلیون رای دهنده در دونتسک چاپ شده است.

برای ساکنان لوهانسک نیز 450 شعبه رای و بیش از 200 شعبه در روسیه در دسترس است. کمیسیون مرکزی انتخابات لوهانسک نیز 461 شعبه رای در داخل منطقه و 201 شعبه را در سراسر روسیه دارد.

به گفته مسئولات منطقه زاپوریژیا، 394 شعبه رای در این منطقه و 102 مرکز دیگر در روسیه، لوهانسک، دونتسک و منطقه خرسون ایجاد شده است. شهروندان منطقه خرسون می‌توانند در هر یک از هشت کمیسیون انتخابات محلی یا 198 منطقه‌ رای خود را به صندوق بیندازند یا می‌توانند این کار را در شبه جزیره کریمه، مسکو یا سایر شهرهای روسیه انجام دهند.

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از ایسنا. کد خبر: 1401070100047 . منتشره در اول مهر ماه 1401.https://www.isna.ir .
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین