پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۷۱۶۶
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
انتصاب خویشاوندان و نزدیکان در پست های مدیریتی و یا سفارش برای اشتغال به کار در دولت توسط مدیران کشور، چندی است که گویی عادی شده و هر کس در یک ستاد انتخاباتی فعالیت کند ، فردای به ثمر نشستن آن انتخابات انتظار اشتغال هم خواهد داشت. اخیرا نامه ای در فضای مجازی نامه ای دست به دست می شود که نشان می دهد؛ مهدی روشنفکر، نماینده مردم شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به رییس مجلس فرستاده که در آن یازده نفر از جمله رئیس دفتر سابق وی، تعدادی از اعضای ستاد انتخاباتی و شماری از نزدیکان و هم طایفه‌ای هایش برای استخدام و (شروع به کار) معرفی شده‌اند.به نظر می‌رسد با توجه به نیاز شدید جوانان استان به اشتغال که هیچ حامی ندارند و دسترسی به منابع قدرت نیز برای آنان سخت است لازم است آقای روشنفکر توضیح دهد که ویژگی لیست یازده نفره که بصورت ویژه برای کار در هلدینگ‌ها با منافع اقتصادی گسترده‌ای معرفی شده اند چیست.

شعار سال: مهدی روشنفکر، نماینده مردم شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به رییس مجلس فرستاده که در آن یازده نفر از جمله رئیس دفتر سابق وی، تعدادی از اعضای ستاد انتخاباتی و شماری از نزدیکان و هم طایفه‌ای هایش برای استخدام و (شروع به کار) معرفی شده‌اند.

این نامه خطاب به محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در تابستان امسال نوشته شده و چند روزی است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

در این نامه خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است:

احتراما با عنایت به شرایط ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد که به صورت حضوری به استحضار رساندم دستور فرمایید تا افراد ذیل الذکر در هلدینگ‌ها به کار مشغول شوند.


۱- محمد منطقیان
۲- مجید حریری
۳- فریدون هاشمی نیا
۴- آرمان بیگلری
۵- هجیر تشکری
۶- شکرالله امامی
۷- محمد مهدی اصالت
۸- هادی ولایتی
۹- طاهر روشناس
۱۰- سجاد نوبهار
۱۱- رهام یزدان پناه

در این فهرست اسامی برخی فعالان ستاد انتخاباتی روشنفکر از جمله سجاد نوبهار رئیس دفتر روشنفکر، هجیر تشکری، هم طایفه‌ای و از اصلاح طلبان شناخته شده و آرمان بیگلری از نزدیکان وی به چشم می‌خورد.

با وجودی که چند روز از انتشار این نامه در فضای مجازی می‌گذرد دفتر آقای روشنفکر تا کنون توضیحی درباره علت این نامه اختصاصی برای شروع به کار نزدیکان نماینده نداده است. تاریخ این نامه مربوط به شهریور امسال است و امضا و تلفن نماینده مجلس در آن مشاهده می‌شود.

این اولین‌بار نیست که چنین مسائلی درباره نزدیکان نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود. پیش از این نیز حکم استخدام دختر روشنفکر در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود. در این حکم اگر چه قید نشده بود، اما ظاهرا برای گذراندن طرح پرستاری دختر آقای نماینده صادر شده بود.

آنچه باعث اعتراض شده بود محل گذراندن طرح دختر آقای روشنفکر است که پرستاران و کادر پزشکی می‌گویند در حالی که نیاز به فعالیت وی در بیمارستان‌ها به عنوان پرستار که شغل پرمشقتی است وجود دارد، اما وی در مرکز بهداشت شهید دامیده یاسوج طرح خود را می‌گذراند.

بسیاری از هم صنفان دختر آقای نماینده در روستا‌های دورافتاده یا بیمارستان‌های استان به عنوان پرستار طرح خود را می‌کذرانند.

به نظر می‌رسد با توجه به نیاز شدید جوانان استان به اشتغال که هیچ حامی ندارند و دسترسی به منابع قدرت نیز برای آنان سخت است لازم است آقای روشنفکر توضیح دهد که ویژگی لیست یازده نفره که بصورت ویژه برای کار در هلدینگ‌ها با منافع اقتصادی گسترده‌ای معرفی شده اند چیست.
علاوه بر این دفتر آقای روشنفکر لازم است توضیحی درباره محل گذراندن طرح دختر وی در مرکز شهید دامیده یاسوج و فرایند قانونی آن به رسانه‌ها و افکار عمومی ارائه دهد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت حکایت گیلان، تاریخ انتشار:۲۴ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر: ۱۴۳۱۴، hekayatgilan.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین