پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۱۶۱۰
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۹
حرم حضرت زینب (س) در جنوب دمشق در سوریه، مشهورترین مکانی که به‌عنوان مدفن حضرت زینب (س) دختر امام علی (ع)، مطرح شده است. این محل از زیارتگاه‎‌های شیعیان به شمار می‌رود. منطقه‎‌ای که حرم حضرت زینب (س) در آن قرار دارد شهرک السیدة زینب گفته می‌‎شود و در نزد ایرانیان به «زینبیه» مشهور است.

شعارسال: حرم حضرت زینب (س) در جنوب دمشق در سوریه، مشهورترین مکانی که به‌عنوان مدفن حضرت زینب (س) دختر امام علی (ع)، مطرح شده است. این محل از زیارتگاه‎‌های شیعیان به شمار می‌رود. منطقه‎‌ای که حرم حضرت زینب (س) در آن قرار دارد شهرک السیدة زینب گفته می‌‎شود و در نزد ایرانیان به «زینبیه» مشهور است.

حرم حضرت زینب در طول تاریخ مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است. از سال ۱۳۹۱ ش با تشدید بحران در سوریه و حضور گسترده تروریست‌های تکفیری و داعشی در این کشور، این حرم چندین بار مورد حمله خمپاره‌ای و انتحاری قرار گرفت که بخشی از قسمت‌های حرم آسیب دید. به دنبال این اقدامات، گروه‌های مختلفی از شیعیان عمدتا ایرانی، افغانستانی، عراقی و... برای دفاع از حرم‌های اهل بیت (ع) عازم سوریه شدند. این گروه‌ها که به مدافعان حرم مشهورند در کنار ارتش و بخشی از مردم و جوانان سوری با فرماندهی و راهنمایی‌های سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر فرماندهان توانستند در ابتدا مانع از ورود گروه‌های تروریستی به منطقه زینبیه شوند و سپس تا انهدام و نابودی حداکثری تروریست‌های داعش و سایر گروه‌های تکفیری که از پشتیبانی برخی کشور‌های منطقه و غربی برخوردار بودند، پیش بروند.

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

حرم زینب در دمشق

شعارسال برگرفته از سایت جماران، تاریخ انتشار: 14شهریور1402، کدخبر: 1604572، www.jamaran.news

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین