پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۲۸۲۶
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۱
شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی استان هرمزگان به پرونده یک شرکت برای عرضه نکردن ۳۶ هزار تن شمش آلومینیوم خالص در بورس به ارزش سه هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال رسیدگی کرد. شرکت و مدیرعامل وقت با توجه به دریافت ارز از بانک ملت موظف بودند ماهانه ۶ هزار تن شمش را در بورس کالا عرضه کند، اما با امتناع از اجرای این تعهد باعث کمبود مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی و افزایش قیمت آلومینیوم در سطح بازار داخلی شدند. شعبه تجدیدنظر رسیدگی کننده پس از احراز تخلف شرکت را به پرداخت هفت هزار و ۹۴۴ میلیارد ریال جریمه معادل دو برابر ارزش کالا محکوم کرد.

شعارسال: شهرام محسنی مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی استان هرمزگان به پرونده یک شرکت برای عرضه نکردن ۳۶ هزار تن شمش آلومینیوم خالص در بورس به ارزش سه هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال رسیدگی کرد.

حکم نهایی تعزیرات برای دو پرونده شرکت آلومینیوم سازی

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: شرکت و مدیرعامل وقت با توجه به دریافت ارز از بانک ملت موظف بودند ماهانه ۶ هزار تن شمش را در بورس کالا عرضه کند، اما با امتناع از اجرای این تعهد باعث کمبود مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی و افزایش قیمت آلومینیوم در سطح بازار داخلی شدند.

به گفته محسنی، شعبه تجدیدنظر رسیدگی کننده پس از احراز تخلف شرکت را به پرداخت هفت هزار و ۹۴۴ میلیارد ریال جریمه معادل دو برابر ارزش کالا محکوم کرد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این شرکت همچنین نسبت به دریافت ارز از بانک ملت برای واردات ماشین آلات اقدام کرده و متعهد شده بود ظرف ۶ ماه به ترخیص ماشین آلات و ارائه اصل برگ سبز به بانک اقدام کند، اما با عمل نکردن به تعهد مذکور، بانک این تخلف را به تعزیرات حکومتی تهران اعلام کرد.

محسنی گفت: شعبه ۲۹ بدوی تعزیرات تهران این گزارش را بررسی و با توجه به ارائه نکردن برگ سبز گمرکی، تخلف را محرز اعلام و حکم به بازگرداندن هشت میلیون و ۲۳۹ هزار یورو دریافتی صادر کرد که وکیل شرکت برای تجدیدنظر در میزان جریمه براساس قانون ۴۸۳ آئین دادرسی کیفری پیگیری‌های بسیار کرد، اما در نهایت شعبه رسیدگی کننده به دلیل اینکه حکم صادره بازگرداندن ارز دریافتی بوده و جریمه جنبه عمومی نداشته، امکان کاهش مجازات را رد کرد.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 24آبان1402، کدخبر: 2020043، borna.news

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین