پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 April 19
کد خبر: ۳۹۳۰۲۰
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
مترو پرند صبح امروز پنج شنبه ۹ آذر ماه با حضور سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و علیرضا زاکانی شهردار تهران و دیگر مسئولان به بهره برداری رسید. رئیس جمهور به منظور بهره‌برداری از دو طرح عمرانی دولت سیزدهم با طی مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر پرند با قطار شهری، از متروی این شهر به صورت رسمی بهره‌برداری کرد. ۷۰ درصد از پیشرفت فیزیکی این خط ریلی در دو سال گذشته انجام شده‌است. افتتاح ۴۳۸۱ واحد مسکن مهر، افتتاح پروژه‌های پایگاه اورژانس، پارک، پایگاه سلامت و مسجد در شهرستان رباط کریم، از دیگر برنامه‌های حضور رئیس جمهور در این شهرستان است. برخی از تحلیل گران، افتتاح مترو را عاملی برای افزایش اقبال شهروندان به سکونت در پرند، می‌دانند.

شعارسال: ایستگاه مترو پرند پس از ۱۸ سال انتظار، صبح امروز پنجشنبه ۹ آذر ماه ۱۴۰۲ توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

افتتاح مترو پرند با حضور رئیسی و تحقق دستورات ۱۷ آذر ۱۴۰۱ رئیس جمهور

افتتاح مترو پرند با حضور رئیسی و تحقق دستورات ۱۷ آذر ۱۴۰۱ رئیس جمهور

رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح ایستگاه متروی پرند گفت، الحمدالله انتظار ۱۸ ساله مردم به سر آمد، سال گذشته به ایستگاه پرند سر زدم گزارش‌ها حاکی از توقف کار بوده است که می‌توانست سریع انجام شود. در این مدت بخش‌های مختلف دست به دست هم دادند و به این قول یکساله بهتر از آن‌چه وعده دادند عمل کردند، چون این‌جا قرار بود یک خط ۲۰ کیلومتری باشد که به صورت رفت و برگشت یعنی ۴۰ کیلومتر انجام شد.

افتتاح مترو پرند با حضور رئیسی و تحقق دستورات ۱۷ آذر ۱۴۰۱ رئیس جمهور

خط ریلی متروی پرند که ۷۰ درصد از پیشرفت فیزیکی آن در دو سال گذشته انجام شده‌است، صبح امروز؛ پنج‌شنبه نهم آذر با حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور افتتاح شد. همزمان با میزبانی شهر پرند از رئیس‌جمهور، هم‌چنین بیش از ۴هزار واحد مسکن مهر در این شهر به متقاضیان واگذار می‌شود.

افتتاح مترو پرند با حضور رئیسی و تحقق دستورات ۱۷ آذر ۱۴۰۱ رئیس جمهور

لازم به توضیح است که، ۱۷ آذر سال ۱۴۰۱ هم رئیسی در ادامه بازدید‌های میدانی از شهرستان‌های استان تهران از پروژه در حال احداث متروی پرند بازدید کرد و با توضیحات مدیران این پروژه و مسئولان محلی در جریان آخرین وضعیت احداث این پروژه قرار گرفت و مسئولان را مکلف کرد تا به فوریت بخش باقیمانده این پروژه را تکمیل کنند تا مردم این شهرستان از آن بهره‌مند شوند. روند احداث خط متروی پرند از ۱۵ سال پیش آغاز شده و سالهاست مردم این شهر چشم انتظار رسیدن قطار مترو به شهرشان هستند. این خط مترو از ایستگاه شاهد در خط یک مترو منشعب شده و با طی مسیر ۵۰ کیلومتری با ۵ ایستگاه به شهر پرند می‌رسد.

افتتاح مترو پرند با حضور رئیسی و تحقق دستورات ۱۷ آذر ۱۴۰۱ رئیس جمهور

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین