پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۰۳۳
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
غلامحسین کرباسچی ادعای نمایشگاه شهر آفتاب در خصوص استفاده از ماشین ضد گلوله در دوران سمت شهرداری تهران را تکذیب کرد و گفت: حتی آن مسئولانی که خودرو ضد گلوله داشتند هم به توصیه حفاظت سپاه پاسداران از این خودرو‌ها استفاده می‌کردند و این خودرو‌های تشکیلاتی بوده است نه شخصی.

شعارسال: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، در حالت خوشبینانه به اشتباه یک خودرو ضد گلوله جیپ را به‌نمایش گذاشته و مدعی شده که این خودرو متعلق به غلامحسین کرباسچی نهمین شهردار تهران است. درحالی که این موضوع کذب و کاملا نادرست است.

هیچوقت از خودرو ضدگلوله استفاده نکرده‌ام + خبر نمایشگاه شهر آفتاب دروغ محض است

غلامحسین کرباسچی در دورانی که شهردار تهران بود، هیچ وقت خودرو ضد گلوله نداشته است و مشخص نیست نمایشگاه شهر آفتاب به چه دلیل این اقدام نابخردانه، نابجا و ناصواب را انجام داده است

در میان مردم معروف است کرباسچی در دورانی که شهردار بود، برخی از شب‌ها با موتورسیکلت در خیابان‌های تهران تردد می‌کرد و بر کار شهردار شب و کارکنانی که مسئولیت خدمات تهران را به‌عهده داشتند نظارت می‌کرد.

این مسئله را با غلامحسین کرباسچی درمیان گذاشتیم و او در پاسخ به این اقدام نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب گفت: من هیچ وقت از خودرو ضد گلوله در شهرداری تهران استفاده نکردم. بنابر این نمی‌دانم مسئولان نمایشگاه شهرآفتاب بر چه اساسی این خودرو را به من منتسب کرده‌اند.

هیچوقت از خودرو ضدگلوله استفاده نکرده‌ام + خبر نمایشگاه شهر آفتاب دروغ محض است

کرباسچی افزود: در ابتدای دوران زنده یاد حسن‌حبیبی که شاهد ترور‌های فراوان بودیم، خودرو‌های ضد گلوله در اختیار مسئولان قرار می‌گرفت. این خودرو‌ها متعلق به اشخاص نبود، بلکه از طریق نیرو‌های حفاظت در اختیار مسئولان قرار می‌گرفت. در واقع خودرو‌هایی تشکیلاتی بود نه این‌که متعلق به شخص باشد؛ بنابراین حتی آن مسئولانی که خودرو ضد گلوله داشتند هم به توصیه حفاظت سپاه پاسداران از این خودرو‌ها استفاده می‌کردند. درواقع بسیاری از شخصیت‌های دهه ۶۰ از خودرو ضد گلوله استفاده می‌کردند.

شهردار اسبق تهران تصریح کرد: من، اما هیچ وقت در دوران مسئولیتم در شهرداری تهران از خودرو ضد گلوله استفاده نکردم. همان زمانی که شهردار بودم گاهی با خودرو پژو متعلق به خودم و گاهی با خودرو پیکان شهرداری تردد می‌کردم. این مسئله کاملا مشخص است و می‌توانید از همه کسانی که با من کار کرده‌اند سوال کنید. بپرسید با چه خودرو‌هایی سر پروژه‌های شهری می‌رفتم.

هیچوقت از خودرو ضدگلوله استفاده نکرده‌ام + خبر نمایشگاه شهر آفتاب دروغ محض است

همچنین سعید فرجی یکی از اعضای قدیمی دفتر شهردار تهران نیز با رد این خبر نمایشگاه شهر آفتاب می‌گوید: من طی سال‌هایی که در دهه شصت در دفتر آقای کرباسچی بودم، هیچ وقت به یاد ندارم ایشان با خودرو ضد گلوله رفت و آمد کرده باشد. یک خودرو ضد گلوله از زمان آقای حبیبی در پارکینگ شهرداری خاک می‌خورد که آن را تحویل وزارت کشور دادیم. این خبر نمایشگاه شهر آفتاب دروغ محض است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت فرارو، تاریخ انتشار: 10آذر1402، کدخبر: 687352، fararu.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین