پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۱۱۰
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۹
بر اساس این گزارش، اطلاعیه وزارت کشور در خصوص داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری احراز صلاحیت شده به ترتیب حروف الفبا به این شرح است: ۱- مسعود پزشکیان ۲- مصطفی پورمحمدی ۳- سعید جلیلی ۴- علیرضا زاکانی ۵- امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۶- محمد باقر قالیباف . برخی از نامزدها نظیر عباس آخوندی به رد صلاحیت خود اعتراض نمودند.

شعارسال: محسن اسلامی در یک گفت وگوی تلویزیونی اعلام کرد: بر اساس قانون انتخابات با اعلام اسامی داوطلبان انتخابات، تبلیغات آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی یعنی ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه ۷ تیر ادامه دارد.

ستاد انتخابات کشور عصر یکشنبه با انتشار اطلاعیه شماره ۲، اسامی نامزدان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را که از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفته است، اعلام کرد.

اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط وزارت کشور

در اجرای ماده ۶۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی می‌رساند، اسامی نامزد‌های انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته است، به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است.

۱- آقای مسعود پزشکیان فرزند محمد علی

۲- آقای مصطفی پور محمدی فرزند محمد حسن

۳- آقای سعید جلیلی فرزند محمد حسن

۴ - آقای علیرضا زاکانی فرزند حسین

۵- آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی فرزند سید حسن

۶ - آقای محمد باقر قالیباف فرزند حسین

اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط وزارت کشور

براساس ماده ۶۶ قانون صدرالذکر، فعالیت انتخاباتی نامزد‌های ریاست جمهوری رسما از تاریخ اعلام اسامی آنان به وسیله وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای یعنی ساعت ۸/۰۰ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۷ خاتمه می‌پذیرد.


پایان بررسی احراز صلاحیت‌ها و ارسال اسامی نامزد‌ها به وزارت کشور

سخنگوی شورای نگهبان از ارسال فهرست اسامی نامزد‌های احراز صلاحیت شده به وزارت کشور خبر داد. هادی طحان نظیف در رشته توئیتی در صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: با اتمام بررسی صلاحیت داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان، فهرست اسامی نامزد‌های احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شد.

اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط وزارت کشور

سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با اخبار سراسری شبکه یک سیما هم گفت: اسامی نامزد‌های احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شده و اسامی داوطلبان از سوی این وزارتخانه اعلام می‌شود.

هادی طحان نظیف افزود: بعد از اعلام نتایج، از فردا مهلت تبلیغات نامزد‌های ریاست جمهوری آغاز می‌شود؛ امیدواریم با این تبلیغات آشنایی که مردم پیدا می‌کنند و همچنین تمهیداتی که اندیشیده شده، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و رقابتی در تراز ملت شریف ایران باشیم.

تعداد بازدید : 0

اعتراض عباس آخوندی به رد صلاحیتش: هیچ دلیل موجه قانونی برای این تصمیم شورا نمی‌بینم

عباس آخوندی که به عنوان یکی از سه نامزد مورد نظر جبهه اصلاحات معرفی شده بود طی نامه‌ای به عدم احراز صلاحیتش از سوی شورای نگهبان اعتراض کرد.

اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط وزارت کشور

در بخشی از نامه عباس آخوندی به آیت الله احمد جنتی آمده است: «شورا موظف است که در صورت تقاضای داوطلبان ردصلاحیت شده، توضیحات و دفاعیات آنان را استماع نماید. عدم احراز صلاحیت خود را ظلم و جفا در حق خود، جبهه‌ای از احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی قانونی که مرا به عنوان نامزد موردنظر خود معرفی کرده بودند و همچنین محدودسازی حق انتخاب رای دهندگان آزاد ایران می‌دانم.»

آخوندی با بیان اینکه «هیچ دلیل موجه قانونی برای این تصمیم شورا نمی‌بینم»، تاکید کرده: «احتمال می‌دهم که برخی گزارش‌های رسیده به آن شورا ابهام‌هایی را در ذهن برخی اعضای محترم آن شورا ایجاد کرده باشد. بر این اساس، تمایل دارم که از حق قانونی خود و رای دهندگان در جلسه رسمی آن شورا دفاع کنم. از این رو، درخواست دارم که در مهلت قانونی مقرر در جلسه‌ی شورا حضور یابم و توضیح‌های لازم را ارائه کنم.»

اعلام اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توسط وزارت کشور

پایگاه تحلیلی خبری شعارسال برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین