پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 13
کد خبر: ۳۹۵۲۰۱
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۲
«ناصر امانی» عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره پروژه‌های مسکن‌سازی در محله تهرانسر بیان داشت که یکی از تذکرات ما در صحن شورا در خصوص مجوز ساخت و ساز ساختمان‌های ۱۶ طبقه در منطقه تهرانسر بود. در تهرانسر یک پروژه بیش از هزار واحدی قرار است اجرا شود و کلنگ آن زده شده است. تراکم این منطقه به دلیل نزدیکی به فرودگاه مهرآباد حداکثر ۶ طبقه بوده، اما ظاهرا قرار است در این پروژه در حد ۱۶ طبقه مجوز داده شود که این‌ها از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.: این پروژه در راستای ساخت همان ۲۰۰ هزار واحد مسکونی است که شهرداری وعده آن را داده است و در مناطق مختلف شهر قرار است اجرا شود که بخشی از آن کلنگ زده شده است و بخشی دیگر پروانه صادر شده است و یکی از این پروژه هایی که کلنگ آن زده شده و مورد اعتراض مردم است، همین پروژه تهرانسر است، چراکه سرانه های خدماتی تامین نشده است و همچنین در این منطقه مشکل آب و فاضلاب هنوز رفع نشده است.

شعارسال: ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره پروژه‌های مسکن سازی در محله تهرانسر گفت: یکی از تذکرات ما در صحن شورا در خصوص مجوز ساخت و ساز ساختمان‌های ۱۶ طبقه در منطقه تهرانسر بود. در تهرانسر یک پروژه بیش از هزار واحدی قرار است اجرا شود و کلنگ آن زده شده است.

انتقاد از صدور مجوز احداث ساختمان های ۱۶ طبقه در تهرانسر + نهاد ناظر کجاست؟

امانی ادامه داد: جدا از اینکه سرانه‌های خدماتی مانند حمل و نقل، فضای سبز، بهداشتی و… در این منطقه دیده نشده است و الان هم کسری جدی سرانه خدمات شهری در این منطقه داریم تراکم این منطقه به دلیل نزدیکی به فرودگاه مهرآباد حداکثر ۶ طبقه است، اما ظاهرا قرار است در این پروژه در حد ۱۶ طبقه مجوز داده شود که این‌ها از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: این پروژه در راستای ساخت همان ۲۰۰ هزار واحد مسکونی است که شهرداری وعده آن را داده است و در مناطق مختلف شهر قرار است اجرا شود که بخشی از آن کلنگ زده شده است و بخشی دیگر پروانه صادر شده است و یکی از این پروژه‌هایی که کلنگ آن زده شده و مورد اعتراض مردم است، همین پروژه تهرانسر است، چراکه سرانه‌های خدماتی تامین نشده است و همچنین در این منطقه مشکل آب و فاضلاب هنوز رفع نشده است.

امانی خاطرنشان کرد: از نظر ارتفاع هم به دلیل نزدیکی به فرودگاه برای مردم محدودیت وجود دارد، اما از آن طرف در این پروژه قرار است ساختمان‌های ۱۶ طبقه ساخته شود که مورد اعتراض مردم است.

وی با اشاره به ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تصریح کرد: این پروژه در مناطق مختلف تهران اجرا می‌شود و شامل پروژه‌هایی است که از ابتدای این دوره مجوز داده شده است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از تین نیوز، تاریخ انتشار: 3تیر1403، کدخبر: 275148، https://www.tinn.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین