پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۴۱۱
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۲
اینک فرصت خوبی برای یک زورآزمایی مدنی بین زاکانی به عنوان نماد تفکر تمامیت‌خواه و منتقدانش در سراسر ایران فراهم شده است. این همان رفراندومی است که سالهاست مردم ایران مطالبه می‌کنند. از فردا که این خبر نشر یافت و شمار طرفداران زاکانی هم از یکصدهزار و دویست‌هزار گذشت، باید دید، واکنش مردم چه خواهد بود و آیا آنها هم بر شتاب مطالبه برای اخراج زاکانی از ساختمان بهشت خواهند افزود؟

شعارسال: محمد درویش در شبکه اجتماعی اش نوشت: رسانه زاکانی یا همان روزنامه مرحوم همشهری که روزگاری سبزترین و پرشمارگان‌ترین رسانه کاغذی ایران بود، صبح سه‌شنبه، ۱۹ تیرماه تیتر صفحه نخست خود را به کارزار دروغ اختصاص داده و اعلام کرد که هم امضا‌ها مشکوک و فیک است و هم ادعا‌ها دروغ!

این رفتار آشکارا نشان می‌داد که آن‌ها اینک احساس خطر از کارزاری می‌کردند که تا همین چند روز پیش او را به سخره گرفته و می‌گفتند: اگر چقدر رای جمع شود، ارتش به میدان خواهد آمد؟

اما یک اتفاق بانمک دیگر آنکه، امروز طرفداران زاکانی خود یک کارزار راه انداخته و خواهان ابقای وی شدند؛ کارزاری که در کمتر از یک روز بیش از ۸۵ هزار امضا جمع کرده و شتابان در حال تپل‌تر شدن است!

آیا تیتر فردای روزنامه همشهری هم می‌تواند مثل امروز، تاکید بر فیک‌بودن و دروغ چنین کارزار‌هایی باشد؟

تعداد بازدید : 1

اما فارغ از این واکنش، به نظرم اینک فرصت خوبی برای یک زورآزمایی مدنی بین زاکانی به عنوان نماد تفکر تمامیت‌خواه و منتقدانش در سراسر ایران فراهم شده است. این همان رفراندومی است که سالهاست مردم ایران مطالبه می‌کنند. از فردا که این خبر نشر یافت و شمار طرفداران زاکانی هم از یکصدهزار و دویست‌هزار گذشت، باید دید، واکنش مردم چه خواهد بود و آیا آن‌ها هم بر شتاب مطالبه برای اخراج زاکانی از ساختمان بهشت خواهند افزود؟

امیدوارم این جدال را تا پایان ادامه داده و برای یکبار هم که شده، دریابند تا چه اندازه بین ایرانیان (..) ند. پیشاپیش از مرحوم همشهری قدردانی می‌کنم که چنین فرصتی را در اختیار ایرانیان قرار داد! تا آن شصت درصد تحریمی هم یخ‌ها را بشکنند و به جمع موافقان اخراج زاکانی از بهشت ملحق شوند.واکنش مردم به کارزار حامیان شهردار تهران چه خواهد بود؟ + ویدئوی چمران و زاکانیتوضیحات تکمیلی برای بهره برداری بیشتر از خبر:

مهدی چمران ساوه‌ای (زادهٔ ۱۳۲۰ در تهران) برادر کوچک‌تر مصطفی چمران، معمار، مدرس بازنشسته دانشگاه تهران، سیاستمدار اصولگرای ایرانی و رئیس شورای شهر تهران در دوره ششم است. او در دوره دوم و سوم و سه سال از دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران، ریاست شورا را عهده‌دار بود. مهدی چمران، عضو کمیته استقبال از امام خمینی و جانشین فرمانده ستاد جنگ‌های نامنظم (مصطفی چمران) بوده است. وی همچنین در مقاطعی، ریاست دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس را بر عهده داشته است. مهدی چمران، معاون فرهنگی ستاد فرماندهی کل قوا و مشاور تحقیقات علمی رئیس ستاد فرماندهی کل قوا نیز بوده است. ریاست دوره دوم و سوم و چهارم شورای اسلامی شهر تهران نیز از جمله مسئولیت‌های اجرایی اوست. وی که از چهره‌های شاخص جریان اصولگرایی است، با پیروزی قاطع گروه آبادگران در دومین دورهٔ شورای شهر تهران به رهبری وی، به عنوان ریاست این شورا انتخاب شد. سال ۱۳۹۶ (دور پنجم شورا) در انتخابات شورای شهر تهران در لیست خدمت قرار داشت و نفر ۲۲ این انتخابات شد و با توجه به رای کامل بیست و یک نفر لیست امید، عملاً وی از راهیابی به شورای شهر تهران بازماند.

حاصل ریاست چمران در شورای شهر، برآمدن سه شهردار در تهران بود؛ یکی احمدی‌نژاد که سال ٨٤ رئیس‌جمهور شد و دیگری قالیباف که در پرونده‌اش پنج بار تلاش ناموفق را برای کرسی ریاست‌جمهوری دارد و در نهایت نیز علیرضا زاکانی. روال مورد علاقه مهدی چمران، رئیس شورای پایتخت این بود که تصمیم‌گیری دربارهٔ موضوعات حساس و مهم شهر تهران را از دستور جلسات علنی خارج کرده و پشت در‌های بسته ببرد.

تعداد بازدید : 0

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سلامت نیوز، تاریخ انتشار: 20تیر1403، کدخبر:374312، www.salamatnews.com/سایر منابع

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین