پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۰۰۵
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: رسیدگی به مشکلات رفاهی دانشگاه‌های نسل سوم همچون دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار از اولویت‌های برنامه های صندوق رفاه است.

شعار سال: به نقل از روابط عمومی دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار، ذوالفقار یزدان مهر با حضور در دانشگاه فناوریهای نوین سبزوار با رئیس و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن تشکر از خدمات ریاست دانشگاه در برطرف نمودن نیازهای دانشجویان، انگیزه بالای دانشجویان این دانشگاه را تحسین نموده و بیان داشتند: من انگیزه دارم که در کنار این چنین دانشگاه‌هایی باشم و هر کمکی که بتوانم در این خصوص انجام دهم.

مهندس یزدان مهر افزود: از این دانشگاه که توقع کارآفرینی و تجاری سازی علم وجود دارد باید امکانات رفاهی آن نیز مهیا باشد تا دانشجویان با آرامش خاطر به تحصیل و فعالیت‌های پژوهشی بپردازند.

وی ادامه داد: نگاه دولت یازدهم بر کیفی سازی خدمات و آموزش در دانشگاه‌ها متمرکز شده است و ما کمک خواهیم کرد که حرکت محسوسی در جهت تجاری کردن علم در این دانشگاه ها که جزو دانشگاههای کار آفرین می‌باشد صورت گیرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بر حل مشکلات خوابگاهی در دانشگاه فناوری‌های نوین تاکید نموده و تصریح کردند: حدود 350 دانشجوی این دانشگاه در اماکن استیجاری زندگی می‌کنند که ما مبلغی برای رهن خوابگاه ها در اختیار دانشگاه قرار می‌دهیم تا بخشی از موانع پیش رو برداشته شود.

مهندس یزدان مهر با اشاره به امکانات و فضای ورزشی در خوابگاه تصریح کرد:امسال ما در وزراتخانه حدود 100 خوابگاه را به اتاق سلامت و تندستی مجهز نمودیم و برای این دانشگاه نیز چنین اقدامی انجام خواهیم داد و در وهله نخست وسایل ورزشی تهیه و برخی خوابگاه‌ها را مجهز خواهیم کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روند تغذیه در دانشگاه فناوری‌ها نیز قدردانی نموده و بیان داشتند: برای ادامه این روند بخشی از هزینه‌های تغذیه دانشجویی که از مطالبات پیمانکار می‌باشد پرداخت خواهد شد.

وی افزود: ظرف یک سال و نیم گذشته 114 صندوق خیریه قرض الحسنه دانشجویی برای ارائه خدمات به دانشجویان متقاضی در سطح دانشگاههای کشور ایجاد شده و ما آماده راه اندازی این صندوق برای برطرف کردن مشکلات دانشجویان بی بضاعت و نیازمند هستیم.

مهندس یزدان مهر با بیان اینکه در سالهای گذشته مشکلاتی برای پرداخت وام دانشجویی داشتیم گفتند: خوشبختانه از طریق درآمد اختصاصی صندوق بخشی از مشکلات ما در این حوزه برطرف شده و سقفی جهت اعطاء وام برای داشجویان فناوری‌های نوین سبزوار قائل نیستم و پوشش 100 درصدی را برای این دانشگاه در نظر می گیریم.

وی با بیان اینکهدانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار با وجود نوپا بودن در عرصه کار آفرینی گامهای خوبی برداشتهافزودند: صاحبان واحدهای فناور و دانشجویان پژوهشگر می‌توانند برای تامین مالی طرحهای خود با صندوق رفاه تفاهم نامه امضا کنند چرا که ما حاضر به سرمایه‌گذاری در طرح‌های تجاری سازی دستاوردهای علمی هستیم.

در ادامه دکتر جلیلوند رئیس دانشگاه نیز نیز ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مهندس یزدان مهر در دانشگاه اظهار داشت: این دانشگاه با 800 دانشجو در شش رشته مهندسی به عنوان دانشگاه نسل سوم با رویکرد استفاده از رشته های بنیادی و جدید از سال 1392 فعال شده است.

رئیس دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار خاطرنشان کرد:بیشتر امکانات رفاهی و آموزشی موجود در دانشگاه در بازده زمانی یک سال ساخته و به بهره برداری رسیده و ما تلاش نموده‌ایم با وجود تنگناهای مالی خللی در ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان بوجود نیاید.

دکتر جلیلوند با اشاره به همکاریها و انجام طرحهای پژوهشی با ادارات و صنایع شهرستان گفتند:کار آفرینی و تولید ثروت از علم رویکرد دانشگاه ما در این زمینه است و برای تسریع در این روند نیازمند کمک‌های صندوق رفاه دانشجویی هستیم.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاریخ 28 آذر 95 ، کد مطلب: 95092817439: www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین