site traffic analytics آمادگی معلولان برای مقابله با حوادث ارزیابی می‌شود | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۸۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۸
سرپرست دفتر کاهش خطر و بلایای وزارت بهداشت با اشاره به اهداف سومین همایش ملی معلولیت و حوادث طبیعی گفت: امیدواریم در سال آینده بتوانیم دو شاخص میزان آمادگی معلولان برای حوادث طبیعی و میزان آمادگی سازمان‌ها در برابر حوادث طبیعی را ارزیابی کنیم.

شعار سال:‌ دکتر علی اردلان در سومین همایش ملی معلولیت و حوادث طبیعی ضمن تسلیت فاجعه منا، گفت: این فاجعه نشان داد که حوادث و بلایا در همه جا می‌تواند رخ دهد و اگر جامعه‌ای آمادگی لازم برای برخورد با آن‌ها را نداشته باشد، منجر به چنین حوادثی می‌شود.

وی با اشاره به همایش معلولیت و حوادث طبیعی گفت: سابقه همایش به دو سال گذشته بازمی‌گردد. از ابتدای کار جمعیت هلال احمر، بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد در برگزاری این همایش کمک‌های بسیاری انجام دادند. در آن زمان مصوب شد که کمیته‌ای ملی به نام کمیته پیشگیری از معلولیت و حوادث طبیعی شکل بگیرد و در حال حاضر 20 سازمان در آن عضویت دارند و حدود 25 تا 30 برنامه را در سطح کشور اجرا کرده‌اند.

اردلان اهداف این همایش را رونمایی از گزارش معلولیت و حوادث طبیعی در کشور و توجه بیشتر مردم، مسئولان و سیاست‌گذاران به بحث معلولیت و حوادث طبیعی دانست و گفت: باید در این زمینه بیشتر ظرفیت‌سازی کنیم و امیدواریم در سال آینده بتوانیم دو شاخص میزان آمادگی معلولان در برابر حوادث طبیعی و میزان آمادگی سازمان‌ها برای مقابله با حوادث طبیعی را ارزیابی کنیم. این همایش می‌تواند به کمپینی ملی و سپس به یک برنامه اجرایی در کشور تبدیل شود.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از وبسايت سلامت نيوز، تاریخ انتشاردوشنبه 13 مهر1394، کد مطلب: 163551: www.salamatnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین