پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۱۶۱۶۸
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای برگزاری مناسب مراسم اربعین سال ۹۷ گفت: به دنبال تکمیل زیرساخت‌های مراسم اربعین حسینی(ع) هستیم.

شعارسال: محمدعلی افشانی در جلسه کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: برای اینکه اجرای برنامه‌های حوزه زیر ساخت مراسم اربعین به روزهای منتهی به این مراسم موکول نشود، جلسات کمیته زیرساخت را زودتر آغاز کرده‌ایم.امیدوارم در این جلسات تصمیماتی بگیریم که وضعیت زیرساخت‌ها را مطلوب‌تر کند.

وی همچنین تصریح کرد: باید به دنبال تکمیل برنامه‌های خود در زمینه حمل و نقل جاده‌ای، چهارخطه کردن مسیرهای منتهی به مرزها و پایانه‌های مرزی باشیم. رفع نقاط حادثه خیز جاده‌ها، آسفالت کردن ادامه جاده‌ها، تکمیل پروژه‌های مربوط به آب، فاضلاب و شبکه کشی و روشنایی پارکینگ‌ها، برطرف کردن کمبودهای پایانه‌های مرزی و زیرساخت‌های بانکی و ارتباطات در دستور کار قرار دارد.

افشانی تاکید کرد: با شناسایی اشکالات و آسیب‌های مراسم اربعین ۹۶ و برنامه‌ریزی مناسب، به دنبال تکمیل زیرساخت‌های مراسم اربعین حسینی هستیم.

در ادامه شهریار حیدری، دبیر ستاد مرکزی اربعین به اشاره به تلاش زیادی که برای تکمیل جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی تاکنون انجام شده‌است، گفت: با این وجود هنوز در این زمینه مشکلاتی داریم و گره‌های ترافیکی در ایام اربعین ایجاد می‌شود. گاهی مشکلات جاده‌ای، سایر اقدامات و خدمات ما را تحت شعاع قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه جاده‌های استان های مرزی فقط برای مراسم اربعین کاربرد نداشته و کاربرد ترانزیتی هم دارند، تصریح کرد: باید با کار جهادی و تلاش مضاعف جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی را تکمیل کنیم. پیش‌بینی ما این است که تعداد زائران سال آینده ۵۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد، بنابراین تکمیل جاده‌ها ضرورت دارد.

در ادامه این جلسه، اعضای کمیته زیرساخت برنامه‌های اجرا شده، اقدامات در دست اجرا، مشکلات موجود و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

افشانی در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم با برنامه های ارائه شده، برای مراسم اربعین سال آینده وضعیت مطلوب‌تری داشته باشیم، گفت: انتظار من این است که برای اتمام جاده‌ها تلاش بیشتری شود. من هم نهایت تلاشم را می‌کنم که منابع لازم را برای تکمیل جاده‌ها فراهم کنم.

گفتنی‌است؛ برنامه کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی برای سال ۹۷، پس از احصا مشکلات و آسیب‌های اربعین ۹۶ و نظرخواهی توسط دستگاه‌های عضو این کمیته، آماده و کلیات این برنامه در جلسه روز سی بهمن به تصویب ستاد مرکزی اربعین رسید. با تصویب نهایی این برنامه تا پایان سال جاری، اقدامات کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین نسبت به سال گذشته، چهار ماه زودتر آغاز می‌شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 23 اسفند 1396، کدخبر: 604237، www.ilnanews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین