پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۸۲۶۲
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۵
توسعه روستاها و مقاوم سازی مسکن روستایی همواره یکی از مهمترین دغدغه های دولتمردان و برنامه‌ریزان روستایی بوده و در این راستا طرح‌های متنوعی در قالب برنامه‌های توسعه توسط دولت‌ها به اجرا گذاشته شده است که طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از مهمترین این طرح‌ها در کشور است.

شعارسال: طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی، طرحی که با هدف تأمین مسکن متناسب، مقاوم و بادوام روستایی برای مددجویان کمیته امداد امام(ره) شکل گرفت و با نوسازی سالانه مسکن روستایی به یکی از تأثیرگذارترین برنامه های معاصر توسعه روستایی در کشور تبدیل شده و روند تغییرات به وجود آمده در کالبد و سیمای روستاها را شتاب بخشیده است. با توجه به چشم انداز این طرح، نوسازی‌های به عمل آمده باید ضمن تأمین مسکن مورد نیاز روستاییان، باعث ارتقای کیفی واحدهای مسکن روستایی و ترویج «الگوهای بومی مسکن روستایی» شوند.

طبق آمار کمیته امداد امام خمینی(ره) که یکی از ارگان هایی است که در این زمینه فعالیت می کند، تعداد کمک به نوسازی و بهسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۷ " ۱۴۲۵۰۰" واحد و تعداد کمک به تعمیر تکمیل برای ساختمان مددجویان از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۷ " ۱۳۱۲۰۰۰ " مورد است.

روستای جلاران شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی ۲۲ خانوار جمعیت دارد و آخرین روستا از مناطق کوهستانی درمیان است که در فاصله ۷۰ کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد. از این ۲۲ خانوار ۲۱ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. هزینه احداث هر واحد مسکونی به صورت میانگین ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است. به دلیل عدم توان اقتصادی اهالی این روستا، برای احداث هر واحد مسکونی ۱۵ میلیون تومان کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۱۵ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن به صورت بلاعوض پرداخت شده است. بنابر این طرح توسعه ساخت ۲۱ واحد مسکن روستایی شامل حال جلارانی ها شده است.


سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:16بهمن1397 ، کدخبر: 4533875: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین